fbpx

Wyjątkowa książka dla dzieci

Tylko naprawdę wyjątkowe książki opisuję w oddzielnych postach. Tak jest właśnie z tą pozycją! Trafiłam na jej drugą część w malutkiej, klimatycznej księgarni. Obejrzałam, przeczytałam, odłożyłam na półkę i wróciłam do domu. Zapisałam sobie tytuł i autora.

Sprawdziłam, że jest również pierwsza część – niestety niedostępna. Jednak, na moje szczęście okazało się, że wydawnictwo właśnie zrobiło dodruk i tak trzymam w ręku absolutnie wyjątkową książkę, która skradła moje serce oraz Lilki.

Ma w sobie to “coś” czego szukam w książkach dla dzieci. Sympatyczne ilustracje, bohatera w postaci dziecka oraz ciekawą historię. Ta ma jeszcze coś wyjątkowego! W książce znajdziemy prawdziwe listy, które dodatkowo wpływają na odbiór książki.

O czym jest?

O tym, że Zosia zgubiła swoją ulubioną przytulankę – Królika Feliksa. A on podróżuje po całym świecie i wysyła jej listy z różnych stron. Książka ma bardzo fajny wątek edukacyjny i myślę, że każde dziecko zainteresuje się kulturą danego kraju. Jest absolutnie wspaniała! Nie dość, że jest element pobudzający ciekawość to jeszcze podany w bardzo przystępny sposób.

Królik oczywiście na koniec wraca do Zosi… Oczywiście nie jest to napisane wprost i dziecko zapewne domyśli się za jakiś czas, że to ciocia wysyła te listy do Zosi, bo przecież króliki tego robić nie potrafią. Nie powiedziałam o tym Lilce, poczekam aż sama to odkryje…:)

“LISTY OD FELIKSA” Annette Lange, Constanza Droop wyd. Mamika  dostępne

druga część, którą kupimy pewnie za jakiś czas

“NOWE LISTY OD FELIKSA” Annette Lange, Constanza Droop wyd. Mamika dostępne

Polecam Wam bardzo serdecznie!

Podobno jest też bajka na DVD, ale jeszcze nie oglądaliśmy.

Dla dzieci 3 +

W walizce na końcu są naklejki 🙂

Komentarze

  O rrrany! Jakże sie ciesze z tego wpisu 🙂 Dalas znac, ze ta pozycja znow jest dostepna, bo polowalam na nia przed Bozym Narodzeniem i nigdzie nie bylo 🙂 hurrra! 🙂 Dzieki kobieto! 🙂

  U nas te ksiązki są w użyciu przynajmniej raz w tygodniu od roku. Nie wiem co ta książka ma w sobie specjalnego, ale wciąga dzieci na maksa.

  Pewnie po tym wpisie dodruk szybko się wyczerpie 😀 teź zamawiam dla mojego 3-latka, dzięki za cynk! Ja teź ostatnio trafiłam na fajną pozycję – Podróż na jednej nodze, Małgorzaty Strzałkowskiej – sprawdź w wolnej chwili, może Tobie też się spodoba. Pozdrawiam, Ula

  Mam! Mam!:) Drugą część o podróży Feliksa do przeszłości. Pierwsza pożyczona z biblioteki. Chyba od dawna jest niedostępna , bo grubo ponad pół roku temu szukałam. Listy przeczytane po wielokroć, niestety zgubił się list z Dalekiego Wschodu…młoda nosiła go wszędzie ze sobą!

  Książka taka fajna, że nie wiem czy już teraz nie kupić jej dla synka. Jedyny minus jest taki, że jeśli zobaczy ją już teraz, to zdąży ją zejść nie przed 3, a przed 1 urodzinami 😉

  Mamy, mamy, choć moja Helenka jeszcze na nią za mała.
  Aniu! Jak czytam Twoje opinie i posty, mam nieodparte wrażenie że mogłybyśmy ze sobą rozmawiać bez końca! pozdrawiamy z Krakowa!

  Film też polecam – mamy 2 płyty, chyba więcej nie było. Na każdej jest 6-7odcinkow.

  dziękujemy za polecenie tych książek (zresztą innych też 🙂 ) Moje córki są zachwycone !!! Z niecierpliwością czekamy na recenzje kolejnych pozycji, pozdrawiamy 🙂

  Pierwsza część super się spodobała, druga trochę mniej. Nie wiedziałam, że jest serial, muszę sprawdzić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link