fbpx

Dwa razy więcej radości – dwa razy więcej korzyści z zabawy

Dziś uczestniczyłyśmy wraz z innymi blogerkami w warsztatach organizowanych przez Hewlett Packard. Tematem naszego spotkania były talenty dzieci.

Myślę, że jest to zagadnienie dość kontrowersyjne w dobie inwazji rozmaitych zajęć dodatkowych. 

W jaki sposób rozpoznać talent?

Jak go pielęgnować?

Jak rozwijać talenty?


 Warsztaty na ten temat przeprowadziła Pani Ewa Nowak– pedagog, terapeuta, pisarka Spotkałyśmy się w świetnym miejscu – Formy kolory. Powiem szczerze, że nigdy wcześniej tu nie byłam. Miejsce bardzo przypadło mi do gustu. Jeżeli jeszcze nie znacie tej kafejki z szeroką ofertą kreatywnych atrakcji dla dzieci to  polecam.  

A co się działo na warsztatach? Podobała mi się metoda przeprowadzenia tego spotkania. Pani Ewa podczas nauki starała się angażować nasze wszystkie zmysły (co jak wiadomo ułatwia naukę), a przez praktykę mogłyśmy sobie wszystko utrwalić.

Pokazywała jak w bardzo prosty sposób zachęcać dziecko do rozwijania swoich zdolności. Mówiła też, o tym żeby otaczać dziecko od małego sztuką (tak też mówi M.Montessori), a nie plastikowymi wizerunkami bajek z Disneya. 

 Ogromnie spodobał mi się cytat z materiałów: 

„Najlepsze co możesz zrobić, żeby wychować dziecko utalentowane, to sprawić żeby dziecko samo chciało zostać kimś, kto ma talent.” 

A teraz pewnie się zastanowicie, co z tym wspólnego ma firma HP, która ma w swojej ofercie drukarki i urządzenia wielofunkcyjne? Otóż, dzięki takiemu sprzętowi możemy archiwizować prace dziecka, powielać, podpisywać, tworzyć kolaże. Możemy również drukować różnego rodzaju karty pracy, drukować reprodukcje obrazów i np. tworzyć z nich puzzle. Pomysłów jest masa!  Ja też już zaczynam Lilce tworzyć karty do wydruku. Możecie ściągnąć i wydrukować z wpisu Prace domowe   

A teraz relacja foto: 

Ale był szał- pomieszała wszystkie…

 Nasze utalentowane dzieci

 Poznajecie kogoś?

Komentarze

    Jak ja się cieszę, że poznałam te dzieciaki już teraz, na chwilę przed wielką sławą;) buziaki

    Super warsztaty, coś poczytać w temacie trzeba bo póki co poznaje temat młodszego dziecko: “robienie zadymy” :)))
    Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej