fbpx

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Londyn” – jest najnowsza część, jednej z najfajniejszych książek dla dzieci!

  • PATRONATY
  • 4  min. czytania
  •  komentarze [0]

Jeśli jesteście ze mną dłużej, Emi z pewnością już znacie, a Wasze dzieci kochają! A te z Was, które jeszcze nie odkryły Emi dla swoich dzieci, będą zachwycone! Właśnie wyszła kolejna część z podróżniczej serii o Emi – „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Londyn”. Tym razem dziewczyny będą odkrywały brytyjską stolicę. Nie zabraknie oczywiście tajemnicy i zagadki do rozwiązania!

Jak wiecie promowanie czytelnictwa jest jednym z najważniejszych celów nebule.pl, dlatego wyszukuję dla Was najwartościowsze książki dla dzieci. Tę pozycję objęłam również patronatem – artykuł powstał dzięki współpracy reklamowej z Wydawnictwem Wilga. (Grupa Wydawnicza Foksal)

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata” – znacie tą serię?

Podróżnicza część przygód Emi jest szczególnie lubiana przez Lilę, która jest pasjonatką podróżowania! Trzeba przyznać, że jest bardzo wciągająca i zabawna. Cała seria zawiera już aż 6 tomów, które już wcześniej Wam polecałam. To „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata:

Całkiem sporo zwiedzonego świata. I każda z tych części jest równie dobra, wypełniona ciekawostkami i wiadomościami. Nasze dzieci mają takie wspaniałe możliwości eksplorowania świata, nawet nie ruszając się z domu!

O czym jest najnowsza Emi?

Cała przygoda tym razem zaczyna się od otrzymania tajemniczych zaproszeń, które wyglądają bardzo dziwnie i wcale ich nie przypominają. I już mamy zagadkę! Nie mówcie o tym dzieciom, ale ja Wam zdradzę, że są to zaproszenia od Inki na urodziny! A potem sprawy przyspieszają i nagle cała ekipa otrzymuje bilety do Londynu!

Tam zaczynają się superprzygody i poznawanie najciekawszych miejsc. Więcej Wam nie powiem, ale muszę przyznać, że Agniesza Mielech jest mistrzynią przekazywania wiedzy podprogowo. Dzieciaki w książce dowiedzą się o istnieniu Big Bena, Tower Bridge, Tower of London, British Musem, Hide Parku czy pałacu Buckingham. To na początek.

I pyk, najsławniejsze symbole Londynu dzieci mają w małym paluszku!

Ale to nie koniec! Dzieciaki poznają też ciekawe postaci, związane z Wielką Brytanią i to jeszcze zanim tam wyruszą. A wszystko za sprawą balu przebierańców, związanego tematycznie z Londynem. Poznają między innymi takie persony, jak Królowa Elżbieta, Merry Popins, księżna Diana, Ada Lovelace – swoją drogą, ciekawa jestem, czy wiecie, kim jest ostatnia z nich. Ja nie wiedziałam!

Myślicie, że to koniec? O nie! Dzieciaki nauczą się, co to znaczy wychodzić po angielsku, a także pić herbatę o 17:00. Dowiedzą się, czym jest Royal Ascot, Heathrow i o co chodzi z ruchem lewostronnym. No dobrze, nie będę Wam mówić o wszystkim. Chcę Wam tylko pokazać, jak cenną lekturą jest Emi!

To nie tylko książka o perypetiach dziewczynek (i jednego superchłopaka), ale także książką, poszerzającą horyzonty. Dzieci będą superoczytane i coraz lepiej obeznane w otaczającym je świecie. Miłośnicy Emi nie zastanawiają się, gdzie leży Londyn. Oni to wiedzą!

Dla kogo jest seria książek o Emi?

Choć może się wydawać, że to głównie seria dla dziewczynek, także i chłopcy się w niej odnajdą, dzięki obecności jednego superchłopaka. Trzeba jednak przyznać, że to raczej książka „dziewczyńska” i dziewczyny ją kochają!

Ja wiem, że wszystko jest dla wszystkich i cudownie! Jednak ta książka z pewnością lepiej przemawia do świata dziewczyn, bo mówi ich językiem i skupia się na ich zainteresowaniach.

To idealna książka dla dzieci w wieku 6-12 lat. Jest napisana w formie pamiętnika, który pisze właśnie Emi. Idealna do samodzielnego czytania, gdy dzieci zaczynają już je ogarniać. Wciąga i sprawia, że czytanie jest po prostu fajne! To sposób na odpoczynek! A nie nudny obowiązek szkolny.

Z pewnych źródeł wiem, że Emi, a tak naprawdę Agnieszka Mielech – autorka, przyczyniła się do zamiłownia czytelniczego wielu dzieci. Niektóre z nich to już nastolatki! I wyobraźcie sobie, że dalej chętnie czytają. Czym skorupka za młodu nasiąknie…

Opisywany „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Londyn” kupicie np. TUTAJ. A poprzednie tomy Emi są np. TUTAJ w bardzo korzystnych cenach!

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” to seria, która jest absolutnym hitem i jeśli chcecie, by dzieci czytały książki dla przyjemności, oto początek tej przygody!

A jeśli porwiecie kiedyś wasze dzieci do Londynu – tu macie naszą recenzję z wizyty – Londyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link