fbpx

Kinoptik i Joinks – zabawki dla starszych dzieci

Dziś chciałabym Wam pokazać dwie świetne zabawki, które w ubiegłym tygodniu zawitały w naszym domu i nie ma dnia żebyśmy ich nie rozkładali na podłodze. Przyznaję szczerze, że zabawki kupuję również dla siebie, bo ja też się nimi bawię i jak tylko zobaczę coś ciekawego to najczęściej zamawiam. A Wy korzystacie z moich wpisów, więc wszyscy są zadowoleni.

Dziś prezentujemy

Joinks od Fat Brain Toys

To jest ta sama firma, która wyprodukowała kultowe przyssawki Squigz. W komplecie mamy  39 silikonowych łączników i 37 drewnianych patyczków w trzech rozmiarach. Zabawa polega na tym, żeby łączyć ze sobą elementy i budować różne konstrukcje.

Budowanie jest bardzo proste, bo wystarczy włożyć patyk w silikonowy klocek i połączyć z drugim. Całość możemy przymocować do podłogi lub dużej powierzchni za pomocą przyssawek. Łączniki są bardzo elastyczne i można je wyginać. Wg nas jest to rewelacyjna zabawka, bo cała rodzina może razem budować. Nawet Julek sobie podkradł jeden element i go namiętnie gryzł.

Wg mnie zabawka się sprawdzi u dzieci 3+

20161106-dsc_1765
20161106-dsc_1766
20161106-dsc_1773
20161106-dsc_1774
20161106-dsc_1776
20161106-dsc_1768

Nasz film z testowania

Druga zabawka to Kinoptik od Djeco

Pamiętacie książkę Piżamorama. Zabawka Kinoptik jest skonstruowana na podobnej zasadzie, dzięki pasiastym foliom przesuwanym po obrazku mamy wrażenie ruszających się obiektów. Tym razem dziecko może samo stworzyć postać, którą chce “ożywić”.

Można korzystać z podanych przykładów w książce lub tworzyć je samodzielnie. Całość przymocowuje się za pomocą magnesów na planszy, a później już wystarczy przesunąć po nim folie. Gotowe!

Wg mnie zabawka przeznaczona jest dla dzieci 4+

20161106-dsc_1781
20161106-dsc_1783

Zobaczcie jak Lilka testowała Kinoptik

Komentarze

  Zazdraszczam, ze bawisz sie zdziemi. Ja sie czuje taaaaka stara 😉 I juz checi nie te, nie ta gowa, siy :/ 🙂 Zabawki super 😀 Dzieki

  Wiele lat temu jakaś firma produkowała podobne zabawki – w reklamach telewizyjnych takie budowle robiły wrażenie na młodym szkrabie.

  Jestem Pani ogromnie wdzięczna za ten post wlasnie w tym czasie. Wlasnie zamowilam klocki Joinks, juz za pare dni beda fantastycznym prezentem urodzinowym dla mojej 3-latki. Dziekuje 🙂

  Dziękuję za ten wpis!
  Zabawka Joinks przywołała moje wspomnienia z dzieciństwa. Pamiętam, że bawiłam się czymś bardzo podobnym. Uwielbiałam to!
  Szkoda tylko, że w tej wersji jest tak droga!
  A może gdzieś jest jakiś tańszy odpowiednik?

  Przyssawki Squigz już wpisałam na listę do Mikołaja 🙂

  Ekstra zabawa, ja też często bawię się z dzieciakami, lubię to, troche pomaga mi się to odstresować. Teraz w bibabu tez kupiłam bardzo fajne rzeczy dla maluchów 🙂

  Obie rzeczy świetne. Odkąd syn tworzy instalacje, szukam zestawów konstrukcyjnych. Zaprezentowane we wpisie ciekawe, ale wg mnie drogie. Będę szukać podobnych, ale tańszych. Teraz u nas na topie magnetyczne SARTMAX. Djeco, jak zawsze rewelacja. Szczególnie, że chcę dziecko zainteresować animacją :). Dzięki za prezentacje.

  Och, cudne to jest! Myślę, że mój syn-konstruktor byłby zachwycony, muszę go tylko teraz przekonać, by zgodził się podmienić któryś z punktów na liście życzeń świątecznych 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link