fbpx
Blog parentingowy dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej
klocki incastro
Zabawa

Klocki Incastro, które rozwijają myślenie

Dawno nie pokazywałam żadnych ciekawych i edukacyjnych zabawek. Mam wrażenie, że rynek już jest tak nasycony różnymi produktami dla dzieci, że ciężko jest znaleźć coś interesującego, rozwijającego, a i nie zrujnuje naszej kieszeni. Wszędzie to samo i wieje nudą. Aż odkryliśmy klocki Incastro.

Klocki Incastro

 Na szczęście macie mnie – uwielbiam wyszukiwać takie perełki, później testować i Wam na Nebule opisywać. Klocki Incastro – to nowość na polskim rynku,  ale widzę w nich ogromny potencjał i wiem, że niedługo będzie o nich głośno.

klocki incastro

klocki incastro

Kiedy pierwszy  zobaczyłam te włoskie klocki pomyślałam, że to bardzo innowacyjna zabawka. Byłam ciekawa ich możliwości. Od razu skojarzyłam je z Plus plus – jednak to zupełnie inna bajka. Incastro dają tak wiele możliwości połączeń, że sama byłam zdziwiona. Kształtem przypominają klocki z mojego dzieciństwa – kratki. Mają gładką powierzchnię i żywe kolory. Wielkość każdego klocka to 3,5 cmx 3,5 cmx 0,5 cm.

Rozwijanie wyobraźni

Podczas pierwszej zabawy nie wiedziałam nawet jak je ze sobą łączyć. Mam duże problemy z myśleniem abstrakcyjnym i początki były naprawdę trudne. Lilka chwyciła dwa klocki – połączyła je ze sobą, a ja nie wiedziałam jak ona to zrobiła i nie potrafiłam tego odtworzyć. Dzięki tej technologii można tworzyć w przestrzeni 2D, jak i 3D, co daje ogrom konstrukcyjnych możliwości.

klocki incastro

2 D

klocki incastro

klocki incastro

3D

Helikopter:

klocki incastro

Walory edukacyjne

Jak wiecie mam hopla na punkcie takich zabawek, które nie dość, że bawią to i uczą. To jest w nich najciekawsze. Każda konstrukcja może być stworzona z dowolnej ilości klocków i w różnej wielkości. Dzieci mają możliwość kreatywnej zabawy i takim zestawem 4 latek będzie się bawił w zupełnie inny sposób niż 10 latek. Jest to zabawka na lata. Z klocków Incastro można tworzyć nie tylko budowle, pojazdy itd, ale również przedmioty codziennego użytku takie jak: ramka na zdjęcia, pudełko na drobiazgi i inne.

klocki incastro

4 klocki to aż 16 możliwości połączeń!- takie rozwiązanie daje wiele metod budowania i przez to nie ogranicza wyobraźni konstruktora

Dodatkowo zabawa nimi rozwija w znacznym stopniu wyobraźnię przestrzenną. Dziecko podczas łączenia elementów może przenosić swoje pomysły na real – dodam, że nie jest to prosta umiejętność.

klocki incastro

klocki incastro

Pełna współpraca

Dostępność i zestawy

Producent sugeruje, że klocki Incastro są od 3 lat. Myślę, że dzieci bliżej 4 roku, a nawet 5 roku  życia będą nimi bardziej zainteresowane i będą je układać bez pomocy dorosłych. Górnej granicy nie ma – mój mąż również się nimi świetnie bawił.

Dostępne są różnych ilościach i cenach (od 43 zł do 172 zł). Są również gigantyczne  zestawy dla szkół i przedszkoli.

My mamy dwa zestawy klocków XL, ale spokojnie jeden bym nam wystarczył, bo jest ich naprawdę sporo i dają wiele możliwości do zabawy. Do opakowania dołączony jest materiałowy woreczek, który ułatwia przechowywanie, a nawet umożliwia nam zabranie klocków w podróż.

klocki incastro

klocki incastro

Do każdego zestawu jest dołączona instrukcja i propozycje układania, co mi bardzo ułatwiło pierwszy kontakt  z klockami. Lilka od razu tworzyła krzesełka i łóżeczka dla swoich laleczek, a ja nieudolnie próbowałam zbudować domek.

klocki incastro

Klocki Incastro stworzył włoski architekt, który jest zafascynowany modułowością i symetrią. Przez 3 lata klocki Inacastro zdobyły wiele nagród, a za chwilę podbiją również polski rynek.

Myślę, że to ciekawy pomysł na prezent na Dzień Dziecka.

Klocki są dostępne w wybranych sklepach http://incastro.pl/gdzie-kupic/

A tu moja propozycja do odtwarzania ciągów:

klocki incastro

Klocki do testów dostarczyła firma http://www.play2discover.pl

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. Dagmara

  Super 🙂 takich wpisów mi brakuje. Faktycznie klocki bardzo podobne do plus plus. Zainspirowana tym wpisem mam chyba prezent na 4 urodziny córki , mam nadzieję że będzie zadowolona 🙂

 2. Ania

  Chyba kojarzę, o których klockach-kratkach z dzieciństwa piszesz. Też takie miałam a nawet kilka jeszcze gdzieś mam. Ale te duuuużo ciekawsze i ładniejsze. Te kolory – super są!

  • Emilia

   Moja córeczka u jednej i drugiej babci ma klocki kratki (a ja z dziecinstwa ich nie kojarzę) i lubi się nimi bawić. A te wyglądają bardzo ciekawie, podobnie jak Plus Plus.

 3. Marta

  Bardzo fajne klocki, sama bym się nimi pobawiła. Duży plus to ta książeczka z instrukcją. Szkoda, że moja mała jest jeszcze na nie za mała. Jak podrośnie na pewno je kupie.

 4. Asia

  Interesująca propozycja, ale wybierając zabawki dla starszej córki, musżę myśleć też o młodszej. Czy rozmiar klocków jest bezpieczny dla roczniaka? Czy raczej lepiej poczekać te dwa lata? Mała interesuje się wszystkim tym co robi starsza, ale też chętnie wkłada wszystko do buzi…

 5. Asia

  o faktycznie:D już widzę 3,5 x 3,5, cm, w Internecie często brakuje mi tej opcji dotknięcia:D. Tak mi się wydawało, że powinny być ok:D

 6. mdteatime

  Sama bym je sobie sprawiła 😉

 7. aleksandra

  Świetne!
  Ostatnio miałam okazję pracowac na klockach Cuisenaire’a –
  tutaj widzę inspirację do jeszcze bardziej zaawansowanych zadań/zabaw!
  🙂

  http://aleksandraswierzyn.wix.com/girlstudyingmath

Leave a Reply

%d bloggers like this: