fbpx

Kolorowanka wodna – 10 najciekawszych kolorowanek

Kolorowanka wodna jest najciekawszą książką aktywizującą. Od 1,5 roku nie ma tygodnia, w którym moje dzieci nie malowałyby wodą. Przerobiliśmy bardzo dużo różnych książek i dziś chciałabym Wam je pokazać.

Kolorowanka wodna – co to jest i o co w niej chodzi

Nadal nie doszłam do tego, jak to jest zrobione, że dzięki samej wodzie dziecko może kolorować, ale uważam, że jest to genialny wynalazek i polecam ją każdemu dziecku.

Jakie są jej plusy?

 • kolorowanki wodne lubią nawet te dzieci, które nie lubią kolorować – naprawdę!
 • jeżeli Wasze dzieci nie przepadają za rysowaniem, kolorowaniem itd. to spróbujcie kolorowanek wodnych. Zdecydowanie łatwiej jest malować wodą niż kredkami, bo pędzelek lub mazak z wodą nie wymaga naciskania i przez to ręka się nie męczy. Według mnie kolorowanki wodne mogą być przydatne w terapii ręki, bo ruch jest lekki, płynny i nie trzeba napinać nadgarstka żeby wydobyć kolor
 • nie ma bałaganu po malowaniu
 • efekt jest natychmiastowy i zazwyczaj spektakularny, co bardzo wzmacnia poczucie własnej wartości
 • dzieci, które uważają, że nie potrafią rysować, malować itd. przy nich poczują się pewniej – właściwie nawet 1,5 roczne  dziecko pomaluje ją dokładnie
 • większość kolorowanek jest wielokrotnego użytku, czyli w duchu „zero waste”
 • format – kolorowanka wodna to świetna „zabawka” na podróż, do restauracji itd. wystarczy trochę wody i już możemy malować

Zazwyczaj do kolorowanek wodnych są dołączone:

 • wodne mazaki
 • wodne pisaki
 • pędzelki (wtedy trzeba  w domu nalać wodę do małego pojemnika)

A ja chcę Wam pokazać jeszcze inne możliwości, które wspomagają motorykę małą i koordynację ręka – oko. Myślę, że możne je zaproponować dzieciom, które już mają kolorowanki wodne i malowanie pisakami, czy pędzelkami już je znużyło.

Do tych zabaw rozkładam ręcznik na stole

Spryskiwacz z wodą – to genialny pomysł na szybsze kolorowanie wodą

Pipeta i naczynie z wodą obok

Wacik kosmetyczny i naczynie z wodą

Patyczek kosmetyczny i naczynie z wodą

Pomoponik i spinacz 

Jak widzicie jest mnóstwo możliwości, a teraz przechodzimy do kolorowanek wodnych. Zacznę od tych dla najmłodszych, a skończę na propozycjach dla starszych dzieci

Kupiłam ją TUTAJ – nie bójcie się tam zamawiać – wysyłka jest za darmo tylko czeka się na zamówienie około 2 tygodni. Kosztowała 35 zł.

Tak bardzo żałuję, że dopiero teraz ją kupiłam – jest absolutnie genialna, bo mogłaby być w użyciu od około 3 miesiąca życia. Dla takiego malucha niezwykle interesujące byłyby już same czarno – białe wzory. Książeczka ma miękkie, wypełnione pianką strony.

Tak naprawdę to jest książka do kąpieli – po zanurzeniu, ilustracje od razu nabierają barw. Kolory są bardzo intensywne. Ilustracje w niej są przepiękne. Po wyschnięciu znów można jej używać. Używamy jej na mnóstwo sposobów – wszystkie zdjęcia wyżej są właśnie z nią. Julek kładzie ją też na dnie wanny, staje ze spryskiwaczem i celuje.kolorowanka wodna     kolorowanka wodna

Kolorowanka wodna z flamastrem wodne pojazdy

Dostępna jest TUTAJ i kosztuje 15 zł, a jest rewelacyjna

są jeszcze takie wersje:

Zwierzęta z podwórka KLIK

Psotne kotki KLIK

Wesołe święta KLIK

Pamiętajcie tylko jedną rzecz – mazak odkręca się w drugą stronę;)

kolorowanka wodna

Kolorowanka wodna z Tigera

Kosztowała 10 zł i jest chyba najsłabszej jakości, porównując do pozostałych. Już po jednym użyciu karton się lekko ściera. Ale jeżeli potrzebujecie czegoś na szybko, to polecam sprawdzić.

Kolorowanka wodna Water wow Melissa&doug Gospodarstwo, Pojazdy, Makijaże

Najtaniej możecie je kupić:

Pojazdy TUTAJ

Makijaże TUTAJ

Tą czerwoną mamy 18 miesięcy – była kolorowana ze 100 razy i dopiero teraz trochę trudniej łapie kolor. Uważam, że jest świetna i to od niej zaczęła się miłość do kolorowanek wodnych. Jest nieduża, można ją zabrać w podróż i ma wiele ciekawych elementów do wyszukania.

Kolorowanka wodna jednokrotnego użytku Wodne kolorowanie

Kolorowanka wodna z postaciami z bajek. Kosztuje około 5 zł

Dostępna TUTAJ

Jest wiele różnych: z Maszą, ze Smerfami, Z Tomkiem

Nie ma do niej pędzelka lub pisaka, trzeba je przygotować.

Kolory może nie są bardzo nasycone, ale na początek jest bardzo fajna. Ja zamawiam zawsze kilka i zabieram w różne miejsca, albo na drobny upominek dla innego dziecka.

Kolorowanka wodna Usborne

Dostępna jest też TUTAJ

To już któraś z kolei, którą mamy. Zamawiam je TUTAJ (wysyłka jest za darmo). Jest wiele różnych rodzajów i robią ogromne wrażenie. Są jednokrotnego użytku, ale powstałe obrazki są tak piękne, że wieszamy na ścianach. Kolor jest bardzo mocny, a w zestawie mamy pędzelek. Kolorowanki mają przepiękne ilustracje i jeszcze nie znalazłam podobnych.

kolorowanka wodna

Kolorowanka wodna Water Wow Melissa&doug z lupą

Dostępna jest TUTAJ   (akurat jest w promocji) i wiem, że bardzo trudno ją dostać, więc naprawdę warto kupić.

To nowość, która jest w naszym domu od kilku dni i jest non stop w użyciu. Kolorowanka jest wielokrotnego użytku, a dołączona jest do niej lupa. Dziecko wykonuje różne zadania: labirynty, „znajdź różnicę”, a póżniej za pomocą lupy odnajdujemy ukryte elementy, których nie widać bez niej. Świetna zabawa i do tego nauka. Jeżeli nie macie pomysłu na prezent dla dzieci na urodziny lub na Mikołajki to warto ją kupić – jest wyjątkowa.

kolorowanka wodna

Mamy też drugą z postaciami ludzkimi i też jest świetna

dostępna TUTAJ

Kolorowanka wodna to świetna alternatywa dla farb, ale też dla zwykłych kolorowanek. Jeżeli jeszcze takich nie macie, to warto kupić.

Komentarze

  Własnie brałam się za zamówienie z book depository. Więc post wszedł mi w sama porę.A dla wieku 4+ sprawdziłaś także?które twoje córce pasowały?

  Aniu ja w innym temacie;p faaaaajna (mimo iż nie lubię tego słowa;p) rozmowa na ladnebabe 🙂 bez nadęcia, na luzie; to lubię i cenię

  Marta

  Aniu, roczniak będzie już zainteresowany takimi kolorowankami, czy jeszcze za wcześnie? Chciałabym kupić znajomym na prezent.

  Cudowne ? Dzięki za ten wpis. My używamy od kilku lat kolorowanek Water wow i byłam im wierna, więc nie szukałam alternatyw, ale te które pokazujesz tez są cudne i już zapisuję na liście do kupienia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link