fbpx

„Pierwsze bajeczki” – interaktywne książeczki dla maluchów

Akademia Mądrego Dziecka to seria ponad 70 książeczek, z których część już Wam pokazywałam. Dziś chcę Wam przedstawić kolejne z nich – „Pierwsze Bajeczki”, dedykowane są dzieciom od drugiego roku życia.

Dobrze wiecie, że sama uwielbiam czytać i staram się zarazić moje dzieci miłością do literatury. To dlatego od najmłodszych lat (w właściwie, od najmłodszych miesięcy), „kąpię” moje dzieci w książkach, słowach, ilustracjach. I dzielę się z Wami najciekawszymi pozycjami, jakie znajduję na rynku. Dziś chcę Wam pokazać książeczki, które są kontynuacją serii, już prezentowanej na blogu –Pierwsze Bajeczki”, wydawnictwa Egmont.

Seria składa się z trzech tytułów, choć podejrzewam, że to dopiero początek – zapowiada się bowiem bardzo ciekawie. Kierowana jest do dzieci powyżej drugiego roku życia. W każdej z książeczek poruszany jest temat, który dwulatkom jest bliski i pozwala oswoić się z otaczającym ich światem. Oczywiście nieocenioną cechą tych pozycji jest ich interaktywny charakter. Na każdej stronie znajdują się ruchome elementy, które pozwalają dziecku niejako wejść w świat przedstawiony w opowieści. Dodatkowym atutem jest rozwój motoryki małej podczas manipulacji interaktywnymi elementami.

„Dzień dobry, samochodziku”Akademia Mądrego Dziecka

W tej książeczce dziecko oswaja się z podróżą, poznaje słownictwo związane z samochodami. Dzięki kolorowym obrazkom uczy się czym jest sygnalizacja świetlna, oraz czego potrzebuje samochód, by jechać.

„Dzień dobry, samolociku”Akademia Mądrego Dziecka

Ta część serii oswaja dzieci z lataniem. Dowiadują się jak wygląda odprawa na lotnisku i kim jest pilot. Krótka historyjka dostarcza podstawowych informacji, dotyczących podróży samolotem. To świetna pozycja dla maluchów, które mają odbyć pierwszą tego typu podróż. Po zabawie z tą książeczką, żaden lot nie będzie straszny. Przeciwnie, może okazać się fascynującą przygodą.

„Dobranoc, mała pando”Akademia Mądrego Dziecka

To może stać się także i Wasza ulubiona część serii, jeśli tylko dzieci zastosują się do wskazówek dotyczących spania, jakie znajdą w tej opowiastce. Mamy tu niesforną pandę i jej mamę, która usiłuje położyć łobuziaka spać.  Dziecko uczy się, że spanie wiąże się z rytuałem i jest konieczne do regeneracji i zebrania sił do dalszych zabaw.

Wszystkie książeczki mają sztywne kartki, co jest istotne, wszak są dedykowane dwulatkom. Mają bardzo kolorowe, wyraziste ilustracje, wykonane przez Nathalie Choux, która jest autorką całej serii.

Polecam te bajeczki, bo rozwijają wyobraźnię, dostarczają informacji o otaczającym dzieci świecie w przystępny dla nich sposób, oraz rozwijają sprawność mięśni dłoni i palców. Prawda, że to dużo zalet, jak na tak małe książeczki?:)

A czy Wasze dzieci lubią tą serię? Koniecznie dajcie znać, co myślicie o książeczkach „Akademia Mądrego Dziecka”. A może macie swoje ulubione części?

Jeśli szukasz jeszcze innych książeczek, w których mnóstwo okienek i przesuwanych elementów wzmaga ciekawość u dzieci i urozmaica czytanie – zobacz np. Wielką Księgę Zabaw – naprawdę warto ją poznać i stosować wszystkie metody dbania o Ziemię.


Komentarze

    Ostatnio z serii ukazała się też książeczka pt. Muzyka. Przedstawia kilkanaście instrumentów. Mam wrażenie, że mało jest na rynku książek dla najmłodszych o instrumentach właśnie, a ta książeczka jest idealna na początek drogi z muzyką. Moje dzieci uwielbiają, zwłaszcza córka (14 miesięcy) potrafi spędzić przy niej długie minuty “grając” na bębenku ?

    Tak, zgadzam się w 100%. Jak moje dzieci były mniejsze to szukałam właśnie takie ksiązki i nic sensownego nie mogłam znaleźć.

    Dla starszych jest seria Uwerturki (trzy części) ale to na pewno znasz ? a jeśli nie to polecam ? kartonowe strony, piękne ilustracje, poruszają wyobraźnię

    Polecam wspaniałe książeczki waz z aranżacjani muzycznymi Pomelody 😊

    Ja z tej serii czytam swoim córką przed snem książeczki. Lubią szczególnie bawić się przesuwanymi elementami książeczki. Niema dnia ( raczej wieczoru) by pozwoliły sobie na opuszczenie czytania przed spaniem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link