fbpx

LEGOLAND Billund w Danii – czy warto pojechać, ile to kosztuje, najlepsze wskazówki

 • PODRÓŻE
 • 8  min. czytania
 •  komentarze [1]

Czy warto odwiedzić Legoland Billund w Danii? Jak dojechać? Gdzie nocować? W sierpniu pojechaliśmy zobaczyć najsłynniejszy park rozrywki – dziś przygotowałam szczegółową relację z tego wyjazdu. Podzielę się z Wami wszystkimi wskazówkami, które warto wiedzieć przed i w trakcie pobytu.

Jest to post redakcyjny natomiast niektóre linki są afiliacyjne

Który Legoland lepiej odwiedzić: LEGOLAND w Billund, czy LEGOLAND w Niemczech, a może w Windsorze?

My wybraliśmy Legoland w Danii, bo oprócz parku rozrywki bardzo chcieliśmy zobaczyć LEGO House i właściwie nie rozważaliśmy innej lokalizacji.

LEGOLAND od jakiego wzrostu?

Atrakcji jest tam sporo i mają różne ograniczenia – osoby z obsługi faktycznie to sprawdzają. Niektóre atrakcje są od 90 cm, niektóre od 110 cm. Jeżeli planujecie skorzystać z dziećmi ze wszystkich atrakcji, to minimalny wzrost 120 cm Wam na to pozwoli. Co ciekawe, na niektóre kolejki maksymalny wzrost to 190 cm (2 atrakcje).

Dom Strachów

Kiedy najlepiej pojechać do LEGOLANDU?

Legoland Billund jest położony w środkowej Danii, pogoda jest zmienna i musicie być przygotowani również na deszcz. Jednak najmniejsze prawdopodobieństwo brzydkiej pogody jest w czerwcu, lipcu i sierpniu. Legoland nie jest czynny przez cały rok – warto sprawdzić na stronie internetowej pod tym linkiem. Zwróćcie uwagę, o której zamykają się atrakcje (czerwony tekst).

My byliśmy pod koniec sierpnia w dzień powszedni i atrakcje zamykały się o 17, a cały park o 18. A to znaczy, że od 17 do 18 można było korzystać tylko z Miniland (park z budowli z LEGO) i sklepu.

Poniżej macie plakat specjalnych wydarzeń: w tym roku jest Halloween i Miasteczko Świąteczne

TIP: Jeżeli staniecie w kolejce do atrakcji chwilę przed zamknięciem, czyli np o 16.58 to i tak Was wpuszczą, tylko musicie poczekać. Możecie zostawić sobie jedną z nich na koniec.

My na koniec zostawiliśmy wjazd na wieżę widokową, w kolejne stanęliśmy 3 minuty przed zamknięciem atrakcji

Czym pojechać do LEGOLANDU w Billund?

Są 3 opcje:

 • samolotem – lotnisko jest przy samym Legolandzie, nie musicie nawet wypożyczać auta
 • samochodem osobowym (możecie po drodze zatrzymać się na nocleg)
 • kamperem

My wybraliśmy trzecią opcję, bo drugim kamperem jechali z nami znajomi i chcieliśmy ich zarazić naszą nową zajawką. Auto wypożyczyliśmy pod Gorzowem Wielkopolskim, przepakowaliśmy się i ruszyliśmy w stronę Danii. Na pierwszy nocleg zatrzymaliśmy się za Berlinem i drugiego dnia mieliśmy 6h do przejechania. Droga jest bardzo dobra i podróż przebiegła nam szybko.

My zatrzymaliśmy się na kempingu LEGOLAND Holiday Village

Są tam różne atrakcje dla dzieci – place zabaw, dmuchańce, mini zoo

Gdzie kupić bilety do LEGOLANDU?

Bilety kupiliśmy na tydzień przed wyjazdem na stronie Legolandu w Billund. Ta opcja dla nas była najkorzystniejsza, bo jednocześnie rezerwowaliśmy miejsce na campingu.

Ile to kosztowało?

 • 4 dwudniowe bilety do Legolandu
 • 4 bilety jednodniowe w LEGO House
 • 2 noclegi na campingu w Legolandzie

Za to wszystko zapłaciliśmy 500 euro.

TIP: Możecie znaleźć bilety do Legolandu w katalogu LEGO (dla dzieci) lub jak już będziecie w Danii są dołączone do różnych produktów spożywczych w lokalnych sklepach.

Legoland na 1 czy 2 dni?

Na pewno będziecie zadawać sobie to pytanie. Znam osoby, które mówiły, że 2 dni to idealny czas na skorzystanie ze wszystkich atrakcji bez pośpiechu (są to osoby, które lubią adrenalinę i szybkie zjazdy), a spotkałam się również z opiniami, że 1 dzień w zupełności wystarczy, bo nie mają potrzeby z wszystkiego korzystać.

Na to pytanie nie udzielę jednoznacznej odpowiedzi. My byliśmy pierwszego dnia 3 h i drugiego cały dzień – nie korzystaliśmy ze wszystkich atrakcji.

Gdzie spać w Legolandzie Billund?

Wszystko zależy od Waszych potrzeb i finansów – opcji jest kilka, zarówno dla osób, które podróżują samolotem, jak i autem:

 • Hotel LEGOLAND – mają opcje z tematycznymi pokojami
 • LEGOLAND Castle Hotel – hotel dla rycerzy i księżniczek
 • LEGOLAND Pirates´ Inn Motel – motel na motywem piracką
 • LEGOLAND Wild West Cabins – domki campingowe a la Dziki Zachód
 • LEGOLAND NINJAGO Cabins – domki campingowe w klimacie Ninjago
 • LEGOLAND Wilderness Barrels & Cabins – można nawet spać w beczce…
 • nocleg w miasteczku Billund – przez booking znajdziecie dobre opcje. Sama miejscowość jest urocza i można tam wynająć pokój lub apartament. Do tego będziecie mieli bliżej do LEGO House. Między Legolandem, a Billund jest 1,5 km – możecie je przejść lub podjechać darmowym autobusem.
 • nocleg na Campingu Legoland – oprócz parceli pod kamerą lub namiot są tam też domki
 • nocleg na Campingu Lalandia – to drugi park rozrywki obok Legolandu, są tam też domki

Wyżywienie LEGOLAND

Specjalnie opisuję to w oddzielnym punkcie: jedzenie – jak to w parkach rozrywki nie porywa, a do tego jest drogie. Przykładowe ceny:

 • mała pizza od 99 koron (65 zł)
 • sałatka 75 koron (46 zł)
 • kawa z mlekiem 50 koron (30 zł)

Możecie przymknąć na to oko, w końcu to jeden lub dwa dni. Ale widziałam też mnóstwo osób, które do Legolandu wchodziły z własnym jedzeniem i całą rodziną robili piknik. W restauracjach w Legolandzie jest sporo ludzi i czasem trzeba czekać na stolik. Razem z jedzeniem przeznaczycie około 1 h na obiad.

Planując przyjazd podejmijcie decyzję, czy odejmujecie 1h z atrakcji, czy w tym czasie korzystacie z parku. Sporo osób ma swoje przekąski, kanapki i konsumuje je np. w kolejce. Jest to też dobry pomysł na zaoszczędzenie czasu.

My byliśmy kamperem, więc przygotowałam nam jedzenie na cały dzień, a po powrocie o 18 zjedliśmy kolację.

Będziecie się naprawdę dobrze bawić

Czy są kolejki?

My byliśmy w czasie kiedy rok szkolny w Danii już się zaczął (24-25.08) i było mniej ludzi. Do najbardziej obleganych atrakcji czas oczekiwania wynosił 10 minut. Słyszałam, że w sezonie mogą być znacznie dłuższe. Przy niektórych atrakcjach są klocki LEGO żeby można umilić dzieciom czekanie.

Jak się przygotować przed przyjazdem?

 • jeżeli macie paszport LEGO – warto wziąć ze sobą i podbić w sklepie
 • przed samym przyjazdem warto obejrzeć film na YouTube z atrakcjami – zobaczycie, jak wyglądają zjazdy itd.
 • ściągnijcie aplikację LEGOLAND – możecie zaznaczyć sobie, które atrakcje są dla Was najfajniejsze – widzicie też na żywo, ile czeka się minut do danej kolejki. Są tam również informacje o specjalnych pokazach. Do 20.08 jest ich znacznie więcej, później są to spotkania z ludzikami.
 • nie trzeba wypłacać gotówki – wszędzie zapłacicie kartą
 • w LEGOLANDZIE jest miejsce gdzie bezpłatnie uzupełnicie butelki z wodą – kranik w budynku Baby Care przy Traffic School
 • warto wziąć ubrania na zmianę – jest sporo atrakcji wodnych
 • obsługa w parku jest niezwykle pomocna i wszyscy mówią doskonale po angielsku
 • warto być chwilę przed otwarciem bram, bo jest odliczanie

Sporo osób zostawia atrakcje woda na koniec i im bliżej do zamknięcia to są tam największe kolejki

Super jest przejażdżka kajakiem – polecam nawet tym, którzy się boją

Czy Warto przyjechać do LEGOLANDU?

To było marzenie naszych dzieci, więc z radością je spełniliśmy. Nie mieliśmy wielkich oczekiwań, co do tego parku rozrywki – pojechaliśmy zobaczyć, skorzystać i bardzo nam się podobało. Dzieci były zachwycone i do tej pory wspominają ten wyjazd.

A sam LEGOLAND ma swój specyficzny klimat, jest już trochę “retro”, ale nadal ma to coś. Nie jest to typowe wesołe miasteczko z ogromnymi, nowoczesnymi karuzelami. Pod tym kątem zdecydowanie zwycięża Energylandia. Oczywiście, jest kilka kolejek, gdzie poczujecie adrenalinę! Czy polecamy! Jak najbardziej – bawiliśmy się znakomicie!

Kilka cennych wskazówek:

 • weźcie mapę tuż przy wejściu – naprawdę jest przydatna
 • po prawej stronie przy sklepikach możecie założyć dziecku opaskę na rękę z imieniem i Waszym numerem telefonu
 • po wejściu warto pójść na sam koniec parku – jest tam wtedy najmniej ludzi
 • od razu po wejściu warto zapisać dziecko na PRAWO JAZDY w TRAFFIC SCHOOL na konkretną godzinę. Dzieci przejdą szkolenie po angielsku, a później dostaną na pamiątkę prawo jazdy z własnym zdjęciem i smyczą (jest to dodatkowo płatne – kosztuje ok 65 zł)
 • przy każdej atrakcji są robione zdjęcia – są dość drogie, ale możecie wykupić dostęp online do wszystkich zdjęć (koszt to 200 koron)
 • w LEGOLANDZIE są różne loteryjki, niektóre wymagają zręczności, a niektóre szczęścia – polecamy tę z beczułkami, bo jest tam nagroda gwarantowana
 • fajną atrakcją (dodatkowo płatną) jest poszukiwanie złota. Na koniec z tego kruszcu zostanie Wam wybity medal na pamiątkę
 • w sklepie LEGO możecie też kupić różne rzeczy i zestawy dostępne tylko tutaj. Uprzedzam są dużo droższe niż w PL.
 • w sklepie LEGO możecie kupić różne przedmioty i za dodatkową opłatą wygrawerować na nich imię – jest to fajna pamiątka

Loteryjka z beczułkami – jest w niej nagroda gwarantowana:) Mała pluszowa papuga

Nie będę po kolei opisywać wszystkich atrakcji, bo jest ich masa!

Jeśli chodzi o sklep z klockami na miejsu – ceny są “duńskie”:). Przykładowa cena w sklepie LEGO: zestaw 21243 cena 300 koron: czyli 186 zł, w PL ten zestaw kosztuje 109 zł. Ale za to sprzedają w nich zestawy, których nie można kupić nigdzie indziej!

Czy LEGOLAND w jakimkolwiek stopniu mnie rozczarował?

Gdybym była z dziećmi w Legolandzie kilka lat wcześniej to moja córka byłaby zła, że nie ma żadnych atrakcji z LEGO Friends (była tylko jedna ławka z bohaterkami). Jeżeli macie małe fanki LEGO Friends i wybieracie się do Legolandu w Danii to je uprzedźcie.

Przyznam szczerze, że spodziewałam się większej ilości klockowych “smaczków” np. toaletach będą jakieś elementy związane z nimi.

Czy warto odwiedzić LEGOLAND Billund? Według nas warto – nawet jeżeli będą to 2-3 dni. W kolejnym poście na blogu opiszę naszą wizytę w LEGO House.

A jeśli wolicie cieplejsze klimaty – zobaczcie jakie polecamy Campingi w Chorwacji

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link