fbpx

Prace domowe za 2 zł – Kolory

Dziś chciałabym Wam pokazać pomoc, którą zrobiłam inspirując się kolorowymi tabliczkami M. Montessori.

Wydaje mi się, że moja wersja jest trochę ciekawsza, bo dziecko przypasowuje odpowiedni kolor przez przypięcie spinacza (dodatkowo ćwiczy dłoń).

Czego potrzebujemy:

 • próbnik kolorów ze sklepu z farbami x2 (muszą być identyczne, aby odcienie się zgadzały)
 • drewniane spinacze (kupiłam zestaw 24 spinaczy za 1.99)
 • klej np. Wikol
DSC_2365
DSC_2367

Z próbnika kolorów wybieramy kolory jakie nas interesują. Dla mniejszych dzieci można zrobić wersję tylko z kolorami podstawowymi. Ja zrobiłam wariant rozbudowany (kolory plus ich odcienie). Dodatkowo zrobiłam wersję błyszczącą i matową dla koloru czarnego i białego.

Wycinamy i przyklejamy wzór na kartkę bloku technicznego. Jeżeli robimy bardziej podstawową wersję można zrobić wzór w kształcie koła.

Do spinaczy przyklejamy ich odpowiedniki.

Prezentujemy dziecku pomoc, idziemy robić kawę i cieszymy się chwilą dla siebie:)

Wersja podstawowa dla dzieci 18 m+

Wersja rozszerzona dla dzieci 2+

DSC_2374
DSC_2378
DSC_2385
DSC_2390
DSC_2400
DSC_2414
DSC_2415

Komentarze

  Tak, oprocz matowego i błyszczącego czarnego i białego. Musze przygotwać inna pomoc, na ktorej bedzie wyraźnie widac różnice. Mam wrażenie, ze troche za pozno jej te pomoc zrobiłam:(

  Dzieki! Troche pracy jest, nie ukrywam! Ale efekt bardzo fajny i pozniej spinacze mozna wykorzystać jeszcze w inny sposób.

  Ania, ja nie wiem…Lilka to mały geniusz…nawet jak przeglądam posty wstecz kiedy była wiekowo równa mojej córci, to otwieram oczy ze zdumienia. Wydaje mi się, że Lilunia jest conajmniej 4- 6 miesięcy do przodu!

  Dzięki Joanno! Chodzę teraz z Lilką na zajęcia adaptacyjne dla 2-latków i rzeczywiście się wyróżnia. Każde dziecko ma swoje tempo rozwoju. Nasze jest dosc szybkie;)

  Ps. Daleka jestem od porównywania mojej córki z innymi dzieciaczkami, jednak chciałam wyrazić podziw nad Lilią 🙂

  Rzeczywiście genialny pomysł na prostą zabawę z kolorami. Zapewne teraz za każdym razem Lila chce rozwieszać pranie. Jeśli naklejki na spinaczach nie barwią, to można jej pozwolić i część prac domowych ma się z głowy!

  Matko! Ta twoja Liluś to mały mózgowiec! Amka w poruwnaniu do innych dzieci, też trochę się wysuwa do przodu, ale nie aż tak. Gratuluje córeczki! Śliczna i bystra. Mix idealny.

  Z próbnika kolorów !!!! jakież olśnienie na mnie spłynęło hahaha =) a już się zastanawiałam skąd ja te odcienie wszystkie mam niby zdobyć !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link