fbpx

„Nauka. To Lubię!” cykl książeczek naukowych dla dzieci, dzięki którym dowiedzą się, jak działa Układ Słoneczny i ciało człowieka

Dzieci mają naturalną potrzebę do zadawania pytań i poznawania świata. Wszyscy znamy okres nieustających pytań „dlaczego?”. Warto wykorzystać tę ciekawość i sprawić, by głód wiedzy był zaspokojony! Z pomocą przychodzi projekt „Nauka. To Lubię!”.

Jak wiecie promowanie czytelnictwa jest jednym z najważniejszych celów nebule.pl, dlatego wyszukuję dla Was najwartościowsze książki dla dzieci. Artykuł powstał dzięki współpracy reklamowej z Wydawnictwem Nauka. To Lubię! . Na końcu wpisu znajdziecie RABAT!

Nauka. To Lubię! – poznajcie pasjonatów nauki!

Fundacja „Nauka. To Lubię!” pod przewodnictwem dr. Tomasza Rożka od lat zajmuje się promowaniem wiedzy i nauki oraz walki z fake newsami. Uczy dzieci i dorosłych nie tylko faktów naukowych, ale także odróżniania wartościowych źródeł wiedzy, od tych, które tworzą nieprawdziwe informacje. W dzisiejszym świecie to WIELKA MISJA. Fundacja wspiera też zdolne dzieciaki, przydzielając granty. Ich działanie i materiały możecie znaleźć na kanałach YT:

Są tam wartościowe informacje naukowe, ciekawostki, doświadczenia. Dla dzieci jest mnóstwo ciekawych, często animowanych filmików związanych z różnymi dziedzinami życia, jak kosmos, ciało człowieka, fizyka czy chemia.

„Nauka. To Lubię!”, jako projekt rozwojowy, rozpoczął także publikację książek i to o nich Wam trochę opowiem.

„Nauka. To Lubię!” – mega książki dla dzieci!

Najnowszym pomysłem dr. Tomasza Rożka są książki dla dzieci, połączone jednocześnie z zeszytami zabaw, które oswajają poznawane wiadomości i sprawiają, że nauka jest zabawą, bo właśnie tak najlepiej przyswajana jest wiedza. To zabawa sprawia, że dzieci polubią naukę!

W ramach cyklu powstały dwie książki z zeszytami zabaw. Do obu ilustracje stworzyła Sara Olszewska. Są one dostosowane do odbioru zarówno przez młodsze, jak i starsze dzieci. Są przyjazne, przejrzyste i pomagają w rozumieniu omawianych zagadnień. W obu książeczkach przewodnikiem jest autor, który bardzo fajnie opowiada o kosmosie i ciele ludzkim.

„Nauka. To Lubię! Jak działa kosmos i Układ Słoneczny?”

dostępna TUTAJ

Tu w przystępny sposób dzieci poznają, o co chodzi ze Słońcem, Ziemią i innymi planetami. Omówione jest działanie układu słonecznego i jego charakterystyka. Dzieci dowiedzą się o:

 • Słońcu,
 • Merkurym i Wenus,
 • Ziemi i Księżycu,
 • Marsie – Czerwonej Planecie,
 • Jowiszu – planecie gigancie,
 • Saturnie i jego pierścieniach,
 • Uranie i Neptunie – planetach bliźniaczych,
 • Plutonie.

Przy okazji dowiedzą się, skąd się biorą zorze polarne, kim był Mikołaj Kopernik i czym jest oś obrotu Ziemi. Jest tu mnóstwo informacji, dlatego dzieci z pewnością będą wracać do tej książki, odnajdując w niej coraz więcej wiedzy i ciekawostek. Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

W utrwaleniu tych wiadomości pomoże zeszyt zabaw, gdzie są kolorowanki, komiksy, labirynty, propozycje przeprowadzania doświadczeń i inne ciekawe zadania dla młodych odkrywców świata.

„Nauka. To Lubię! Jak działa człowiek?”

dostępna TUTAJ

To książka, która odkrywa tajniki ludzkiego działa. Dedykowana jest dzieciom w wieku 5-12 lat. Tu także ciekawe ilustracje pozwalają zobrazować to, o czym opowiada dr Rożek, dzięki czemu całość jest bardzo przystępna i ciekawa. Dzięki książce dzieci nauczą się:

 • jak wygląda i jak działa serce człowieka i cały układ krwionośny,
 • czym jest układ nerwowy i superkomputer-mózg,
 • jak działa układ pokarmowy,
 • czym są płuca,
 • po co jest szkielet i wszystkie kości,
 • czym są mięśnie i jak to się dzieje, że napędzają organizm,
 • jak działa układ odpornościowy,
 • czym jest ewolucja.

Przy okazji dowiedzą się, dlaczego i jak goją się rany, z jaką prędkością płynie krew i czym są neurony. To ogrom wiedzy!

W zeszycie zabaw, będącym uzupełnieniem książki, dzieci mogą kolorować, bawić się w spostrzegawczość, przeprowadzać doświadczenia i stać się małymi badaczami, rozwiązywać zagadki czy rebusy. Wszystko to związane jest z tematyką ciała ludzkiego. Taka zabawa pozwala skutecznie utrwalać wiedzę.

Obie książki to świetny sposób na naukę poprzez zabawę!

A tu obiecany kod rabatowy! Na stronie wydawnictwa o TUTAJ w koszyku kliknijcie “Mam kupon rabatowy” i po wpisaniu tam kodu Nebule10 – do 5 grudnia macie zniżkę 10% na wszystkie produkty z serii “Jak działa”

Ciekawskie 8-10 latki świetnie odnajdą się w tej tematyce. To wiek, kiedy dzieci już same czytają i chętnie odkrywają świat. A przecież nie zawsze o wszystko mogą zapytać rodziców, wszak i my wszystkiego nie wiemy!

Kto wie, może wieczory z takimi książkami pozwolą dzieciom odkryć swoje pasje, które przerodzą się w przyszłości w coś więcej? Wszak edukacja odbywa się nie tylko w szkole. Często to, co dzieje się poza nią, okazuje się mieć fundamentalne znaczenie!

Komentarze

  No naprawdę dobre książki, ale niestety moje dziecko nie ma chęci czytać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link