fbpx

Prace domowe #4

 • ZABAWKI
 • 2  min. czytania
 •  komentarze [10]

Dziś w roli głównej sorter kolorów. Lila ma na nie od jakiegoś czasu okres sensytywny (i na kolory, i na sortery). Wykorzystałam małe metalowe szczypce, formę do muffinek, kolorowe pomponiki (4 kolory podstawowe), kolorowy blok techniczny (4 kolory podstawowe), dwustronna taśma klejąca, mały słoik z szerokim otworem.

Inne prace domowe tu, tu i tu

Komentarze

  A myślałam, że Jula za mała na szczypce….będziemy próbować 🙂 Muszę tylko się zebrać i zrobić pompony 🙂
  ps. Piękna Lilkowa sukienka!!!!

  w jaki sposób wytłumaczyłaś córeczce na czym ma polegać zabawa? najpierw pokazujesz czy robicie wspólnie czy jeszcze jakoś inaczej? jak długo może się skupić osiemnastomiesięczne dziecko na tego typu zajęciu i czy Lilka od razu zapałała zainteresowaniem do niego czy robiłaś kilka podejść?

  Moze zrobie o tym osobny post? Napisze Ci w skrócie. Generalnie kazda rzecz, ktora robie lilce tratuje bardzo poważnie. Zawsze zmieniam ton głosu na montessorianski. Czyli mowie ściszonym głosem, wykonuje powolne ruchy i staram sie tak zaprezentować pomoc jakby to był najdroższy skarb ( zeby zainteresować). Ciezko stwierdzić ile czasu koncentruje sie dziecko. Lila od razu zrobiła wszytsko, ale miała trudności z przypieciem niektórych spinaczy. Poprosiła mnie o pomoc i jej pomogłam. Nie zrobiłam tego za nia. Przytrzymałam tylko kartke tak zeby sama mogła to zrobic “pomóż mi to zrobic samemu”.
  Mysle tez, ze ogromna role w wydłużaniu czasu koncentracji jest brak kar i nagród. Lilka nie przerywa pracy po to zeby mi pokazac i zeby dostac brawo lub inna pochwale. Pracuje dotąd az bedzie to dla niej ok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link