fbpx

Kinowe hity na lato dla dzieci w Multikinie

  • FILMY
  • 6  min. czytania
  •  komentarze [0]

Pandemia odcięła nas od jednej z naszych ulubionych rozrywek – wyjść do kina. Początkowo bardzo za tym tęskniliśmy, a potem, przyzwyczailiśmy się chyba do braku przyjemności z różnorodnych aktywności, ale teraz wracamy.

Także do kina!

Zwłaszcza że lato 2021 obfituje w bardzo ciekawie zapowiadające się premiery kinowe filmów dla dzieci. I choć każde z nas preferuje nieco inne filmy, okazuje się, że tego lata wszyscy znajdziemy coś dla siebie i będziemy się świetnie bawić w czasie tych wytęsknionych już seansów.

Jak pisałam dla was ranking Filmy dla dzieci, wciąż byliśmy przywiązani do naszych domowych telewizorów. Ale teraz można w końcu wrócić do tego jakże bajkowego doświadczenia – pójść na SEANS, do prawdziwego KINA😊

Ważne dla mnie jest to, że Multikino dba o komfort i bezpieczeństwo sanitarne. System rezerwacyjny jest tak zaprojektowany, by zachować odległość od innych, a odpowiednia wentylacja, zapewnia stałą wymianę powietrza.

Przy każdym opisie zaznaczyłam informację o tym, dla dzieci w jakim wieku jest przeznaczony film, jednak uważam, że ta granica jest bardzo płynna i sami najlepiej wiemy, kiedy i na jakie filmy są gotowe nasze dzieci. Najlepiej obejrzeć zwiastuny, by przekonać się, jaki klimat ma dany film i samodzielnie zdecydować, czy dziecko jest gotowe na niego. Sama zawsze tak robię, natomiast sugestie dystrybutorów traktuję jako ogólną rekomendację.

Wpis powstał dzięki uprzejmości www.multikino.pl

A oto najciekawsze premiery kinowe 2021 dla dzieci:

RAYA I OSTATNI SMOK

Data premiery: 2 lipca 2021  
Czas trwania: 94 min.
Gatunek: animowany/familijny
Od lat: bez ograniczeń wiekowych

Zabawna opowieść o wojowniczce – strażniczce smoczego klejnotu, która musi odnaleźć ostatniego smoka. Rzecz dzieje się w starożytności, w królestwie Kumandura, a odnalezienie smoka jest kluczowe dla pokoju. To film twórców „Viany” i „Krainy Lodu”, więc silna kobieca postać jest jak zawsze wyrazista, waleczna i zdeterminowana.

Zwiastun do obejrzenia TUTAJ


plakat filmu - mustang z dzikiej doliny

MUSTANG Z DZIKIEJ DOLINY: DROGA DO WOLNOSCI

Data premiery: 2 lipca 2021
Czas trwania: 88 min.
Gatunek: animowany/familijny
Od lat: bez ograniczeń wiekowych

Ten film muszą zobaczyć wszystkie miłośniczki koni. Mała Lucky w wyniku życiowych okoliczności trafia do małej mieścinki, gdzie poznaje Mustanga – dzikiego i nieokiełznanego. Jej wrodzona wrażliwość i podejście do koni sprawia, że Mustang i Lucky się zaprzyjaźniają. Tylko że Mustangi żyją na wolności… No cóż, my mamy miłośniczkę koni, więc musimy to zobaczyć!

Zwiastun do obejrzenia TUTAJ


plakat filmu - elfinki

ELFINKI

Data premiery: 9 lipca 2021
Czas trwania: 78 min.
Gatunek: animowany/familijny
Od lat: bez ograniczeń wiekowych

Jakże ja się cieszę, że czasy, gdy najmłodsze dzieci nie były mile widziane w kinie, minęły. Dziś nie tylko można je bez obaw zabrać, ale powstają nawet filmy dla najmłodszych. I to jest właśnie taki film. Mieszkające pod ziemią Elfinki, wychodzą na powierzchnię, by nauczyć się jakiegoś fachu. Trafiają pod skrzydła cukiernika. Ten podejmie się próby nauczenia ich pieczenia, ale czy pomocnym Elfinkom uda się odwdzięczyć i uratować cukiernię?

Zwiastun do obejrzenia TUTAJ


plakat filmu -  piotruś pan i alicja w krainie czarów

PIOTRUŚ PAN I ALICJA W KRAINIE CZARÓW

Data premiery: 9 lipca 2021
Czas trwania: 95 min.
Gatunek: fantasy/familijny/przygodowy
Od lat: 6

Pomieszanie klimatu Piotrusia Pana i Alicji w Krainie Czarów? Dlaczego nie! Alicja i Piotruś to rodzeństwo, zamieszkujące angielską wieś. Ich sielskie życie, pełne fantazji zostaje przerwane przez poważne rodzinne problemy. Dzieci postanawiają pomóc rodzicom i wyruszają do stolicy, by sprzedać cenną pamiątkę. Tam spotyka ich to, co niespotykane. Czy uda im się osiągnąć zamierzony cel? Warto wspomnieć o Angelinie Joli, która świetnie odnajduje się w takich konwencjach. W „Czarownicy” była świetna i wydaje mi się, że tu także będzie widać jej aktorski kunszt.

Zwiastun do obejrzenia TUTAJ


premiery kinowe 2021 - plakat filmu - kosmiczny mecz 2

KOSMICZNY MECZ 2: NOWA ERA

Data premiery: 16 lipca
Czas trwania: 115 min.
Gatunek: animowany/akcja/familijny
Od lat: 6

Tu zapowiada się prawdziwy hit. Pamiętacie film z 1996 roku, gdzie bohaterowie Looney Tunes porywają Michaela Jordana? Tu jest nieco inaczej, bo LeBron James wraz z synem zostają uwięzieni przez sztuczną inteligencję w wirtualnej rzeczywistości. Genialny koszykarz musi rozegrać mecz życia z drużyną, która kierowana jest przez sztuczną inteligencję, by odzyskać syna. Sprawy nie ułatwia mu obecność kreskówkowych postaci. Jest śmiesznie i bardzo emocjonująco. Zobaczcie zresztą zwiastun. Szał😊.

Zwiastun do obejrzenia TUTAJ


plakat filmu - wojna z dziadkiem

WOJNA Z DZIADKIEM

Data premiery: 23 lipca 2021
Czas trwania: 98 min.
Gatunek: komedia/familijny

Obecność Roberta De Niro gwarantuje dobrą rozrywkę dla młodszych i starszych. Lubię takie filmy familijne, gdzie mogę się dobrze bawić także ja, a nie tylko dzieci. „Wojna z dziadkiem” to historia o dziadku, który wprowadza się do domu Petera. Ten początkowo jest szczęśliwy. Jednak okazuje się, że dziadek zajmuje jego pokój. To oznacza wojnę! Tylko że Peter jeszcze nie wie, że i dziadek ma swoją tajną broń.

Zwiastun do obejrzenia TUTAJ


plakat filmu - kraina smoków

KRAINA SMOKÓW

Data premiery: 23 lipca 2021
Czas trwania: 91 min.
Gatunek: animowany/familijny/komedia

Okazuje się, że smoki żyją! Mieszkają sobie w spokojnej przystani, gdzie ludzie ich nie nachodzą. Aż do teraz. Gdy kraina jest zagrożona ich najazdem, smoki zaczynają myśleć o przeniesieniu się w jakieś spokojne miejsce. Legenda głosi, że ono istnieje i że właśnie tam wszystkie smoki będą mogły w końcu spokojnie żyć. W podróż w poszukiwaniu Skraju Nieba wyrusza jeden ze smoków, przeżywając po drodze mnóstwo przygód. Ciekawe, czy mu się uda? I co na to wszystko Daenerys? 😉.

Zwiastun do obejrzenia TUTAJ


premiery kinowe 2021 - plakat filmu - wyprawa do dżungli

WYPRAWA DO DŻUNGLI

Data premiery: 30 lipca 2021
Czas trwania: 158 min.
Gatunek: przygodowy

Jeśli Wasze dzieci lub Wy sami lubicie klimat „Jumanji” to chyba możecie iść w ciemno na ten film. Para – naukowiec oraz kapitan łodzi – wyrusza na niezwykłą wyprawę w poszukiwaniu drzewa życia, które ma zmienić oblicze medycyny. Problem w tym, że znajduje się ono podobno w niebezpiecznej dżungli. Wszystko tam chce i może ich zabić. Jednak zabawna para nie poddaje się. W tym filmie nie mogło zabraknąć Dwayne’a Johnsona, który świetnie odnajduje się w takiej konwencji.

Zwiastun do obejrzenia TUTAJ


plakat filmu -  wyrolowani

WYROLOWANI

Data premiery: 13 sierpnia 2021
Czas trwania: 84 min.
Gatunek: animowany/familijny/komedia

Gdy słodkie Flomaki dowiadują się, że grozi im wyginięcie, a właściwie już zostały uznane za wymarłe, postanawiają wyruszyć w przedziwną podróż do przeszłości, by zapobiec tej tragedii. Podróż jest pełna przygód, śmiesznych gagów i energicznej akcji, a same Flomaki tak słodkie, że chce się je zjeść. No cóż, trudno się dziwić, skoro wyglądają jak donaty 😊.


premiery kinowe 2021 - lassie wróć

LASSIE, WRÓĆ!

Data premiery: 20 sierpnia 2021
Czas trwania:
Gatunek: familijny

Tę historię dobrze znacie. Czas, by poznały ją dzieciaki. To opowieść o miłości zwierząt do ludzi i ludzi do zwierząt. Gdy Flo, 12-letni właściciel Lassie, z powodu kłopotów finansowych rodziny musi przenieść się do ciasnego mieszkania, Lassie trafia pod opiekę Priscilli. Lassie jednak nie poddaje się losowi i ucieka od dziewczynki, w poszukiwaniu drogi do Flo. Gdy dzieci dowiadują się o ucieczce Lassi, także wyruszają w drogę. Czy uda im się wzajemnie odnaleźć?

Zwiastun do obejrzenia TUTAJA jeśli chodzi o premiery kinowe 2021 – warto też wspomnieć o filmach dla dzieci, które miały premierę w maju i czerwcu i nadal można je oglądać na ekranach Multikina. Są to:

plakat filmu - cruella

CRUELLA

Data premiery: 28 maja 2021
Czas trwania: 134 minuty
Gatunek: komedia
Od lat: 13

To historia jednej z najbardziej demonicznych postaci bajek dla dzieci. Zastanawialiście się, co sprawiło, że stała się postrachem dla uroczych dalmatyńczyków? Ten film to jej historia. Kobiety przerażającej, żądnej poklasku, pławiącej się byciem w centrum uwagi. Genialnej, paskudnej i szalonej – jak mówi sama o sobie. Jesteście gotowi zobaczyć, kim jest Cruella de Mon?

Zwiastun do obejrzenia TUTAJ


premiery kinowe 2021 - plakat filmu - luca

LUCA

Data premiery: 18 czerwca 2021
Czas trwania: 95 min.
Gatunek: animowany/przygodowy
Od lat: bez ograniczeń wiekowych

To film twórców genialnych produkcji takich jak „Coco” i „W głowie się nie mieści”. W nadmorskim, włoskim miasteczku (już brzmi cudownie) wakacje spędza para przyjaciół. Bawią się, szaleją i spędzają cudowne dni. Sielanka? No nie do końca, bo okazuje się, że obaj są morskimi stworami! Brzmi to bardzo obiecująco, zwłaszcza że fajny klimat widać już w zwiastunie.

Zwiastun do obejrzenia TUTAJ


PS. Nie do wszystkich premier dystrybutorzy podali jeszcze wiek od jakiego rekomendują filmy – jak tylko te informację się pojawią – uzupełnimy w opisie:)

Czy wiecie, że w Multikinie jest dostępna karta RODZINA DO KINA, z którą macie 20% zniżki na zakupu w barze kinowych oraz na zabawki w Multishopie!

Szczegółowy repertuar jeśli chodzi o premiery kinowe 2021 jest dostępny na stronie www.multikino.pl oraz w aplikacji mobilnej Multikina.

Fajne filmy się zapowiadają latem w Multikinie, prawda? A wy na co macie ochotę pójść z dziećmi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link