fbpx

„Słonecznikowa 5. Przygody Piratów” – pomysł na wakacyjną lekturę dla kilkulatka!

  • PATRONATY
  • 3  min. czytania
  •  komentarze [0]

Całkiem niedawno polecałam Wam nową serię świetnych książek z cyklu Słonecznikowa 5. To cykl czterech książek, w których przygody bohaterów dzieją się w czasie kolejnych pór roku. Lato już dopisuje, więc czas na książeczkę letnią, pod tytułem „Przygody piratów”. Jej premiera miała miejsce 1 czerwca. Ta książka to doskonały pomysł na angażującą wakacyjną lekturę😊.

Słonecznikowa 5, Anieli Cholewińskiej-Szkolik to opowieści niezwykle przyjemne, spokojne, zabawne i wyciszające. Umożliwiają dzieciom skupienie się tu i teraz oraz dokładne dostrzeganie otoczenia i świata.

To niezwykle ważna umiejętność, zwłaszcza dziś, gdy nawet kilkulatki spędzają czas, korzystając z telefonów i tabletów. Słonecznikowa 5 to sposób na pokazanie dzieciom w interesujący sposób, jak piękne jest wszystko, co je otacza i dostrzeżenie zmian, jakie zachodzą wokół nich.

Jak wiecie promowanie czytelnictwa jest jednym z najważniejszych celów nebule.pl, dlatego wyszukuję dla Was najwartościowsze książki dla dzieci. Wraz z Grupą Wydawniczą Foksal polecam Wam tę serię, którą objęłam swoim patronatem.

Cały cykl zawiera 4 tomy

– bo tyle jest właśnie pór roku, a to wokół nich osadzona jest każda z opowieści. Pierwszy tom, który już polecałam wam we wpisie – „Słonecznikowa 5. Kość Dinozaura” jest książeczką wiosenną, dostępną w sprzedaży już od marca (np. TUTAJ). Tym razem czas na opowieść letnią, pod tytułem „Słonecznikowa 5. Przygody piratów”.

Seria zawierać będzie jeszcze dwie kolejne części:

  • „Słonecznikowa 5. Przyjaciele Tuptusia” – opowieść jesienna,
  • „Słonecznikowa 5. Zimowa uczta” – przygody zimowe.

Na ich premierę będzie trzeba chwilę zaczekać, tymczasem opowiem Wam, czego można spodziewać się po letniej części cyklu, czyli wspomnianych „Przygodach Piratów”.

Książka zawiera 4 opowieści:

  • „Na rybach” – gdzie dzieci ciesząc się z letniego deszczu, postanawiają zrobić rodzicom niespodziankę, przygotowując nietypowy obiad;
  • „Przygody Piratów” – pełne wyzwań i poruszające wyobraźnię, gdy trzeba ukryć skarb, którym są mirabelki zebrane w ogrodzie, czy pokroić warzywa, by przechytrzyć morskie bestie. A wszystko po to, by sprawnie przygotować się do wyjazdu na wakacje! 🌞
  • „Urodziny mamy” – gdy stała się królową lata i otrzymała od trójki maluchów niezwykłe prezenty i najbardziej udane przyjęcie urodzinowe na świecie;
  • „Zabawa przy wodospadzie” – kiedy wyobraźnia sprawia, że w zwykłym ogrodzie pojawia się wodospad, a nawet całe jezioro. I nawet basen w upalny dzień nie jest taką atrakcją, jak to, co dzieci same sobie wymyślą.

Wszystkie te opowieści napisane są w piękny sposób. Jest tu dużo spokoju, ukojenia. Nawet dorośli, czytając dzieciom, poczują się zrelaksowani, przenosząc się do ogrodu na Słonecznikowej 5, gdzie wszystko biegnie niespiesznie, magicznie, letnio i wakacyjnie. A każda z przygód kończy się zabawną puentą.

Nie ma tu nachalnego moralizatorstwa, ale przygody, w których dzieci chętnie będą chciały brać udział. Mogą się one stać inspiracją do własnych zabaw na zewnątrz w gorące, letnie dni, które już nadchodzą.

Jeśli więc chcecie podarować dzieciom takie fajne, dobre emocje i połączyć przyjemne z pożytecznym – bo czytanie zawsze łączy te rzeczy – „Słonecznikowa 5. Przygody piratów” są na to świetnym sposobem.

To inspirujący początek lata dla dzieci i mój pomysł wakacyjną lekturę, który pozwala na zanurzenie się w pięknym świecie dzieci – pełnym przygód i radości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link