Ania! Super porównanie. Nienachalne! Zwyczajne. Od jakiegoś czasu obserwuję nagonke na Woom – zeby tylko wypromować rowery marki Frog. U Ciebie jest rzetelne porównanie. Dopisałabym tylko przy każdym modelu jego wagę. ? Miło się czyta, takie rzetelne wpisy. Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego profesjonalizmu i zaangażowania. ? My za Twoim poleceniem mamy Woom 2 (córka ma 103 cm) i jest dla niej idealny. Zastanawiałam się nad 3jka, ale to moze w przyszłym roku. Pozdrawiam serdecznie!!
Dzięki za dobre słowo! Powiem ci nawet myślałam o tabelce z wagami – ale jak zaczęłam tworzyć – to te wagi są niemal identyczne! a tabelka się rozjeżdża przez to że KUbikesy mają więcej rozmiarów ram:) uznałam, że po takie szczegóły techniczne każdy wejdzie już do sklepu – ale następnym razem może faktycznie dodam więcej szczegółow! pozdrawiam!
Macie starą wersję Woom-a, trochę się zmieniło.. w tym i pedały ? i odblaski (zamiast elementu na szprychach są paski odblaskowe na oponach) i osłona łańcucha.
oOo widzisz – nawet nie wiedziałam:) no tak – my tego Wooma mamy po Lili – pewnie już ze 3 lata! dzięki za info!
Ciekawa wzmianka o niemieckiej solidności. Na stronie producenta bez trudu znajdziemy info, że: Die für KUbikes verarbeiteten Rahmen und andere Teile lassen wir fertigen, und zwar in verschiedenen Ländern. Die meisten Teile kommen aus Taiwan, China und Deutschland. Unsere Fahrradrahmen werden vor allem in einer der größten Fahrradfabriken Chinas nach unseren Vorgaben produziert. Montaż to może nie wszystko…
No pewno – nie pisałam nigdzie made in Germany – tylko że montowane. Na tej samej stronie producenta znajdziesz też np: “Höchste Qualität In der Produktpolitik stehen Qualität und Nachhaltigkeit im Vordergrund. Hier beherrschen Leidenschaft für Fahrräder sowie Innovationen und Perfektionismus die Arbeit. Die komplette Montage der Fahrräder erfolgt ausschließlich in Deutschland. Das sichert Arbeitsplätze, und gleichzeitig liefert KUbikes echte deutsche Ingenieurskunst.” naprawdę uważasz że każda część musi pochodzić z Niemiec by być solidna? ważniejsze dla mnie są np takie rzeczy -standardy o jakie dbają dla pracowników z Chin: “Die Fabrik, in der wir hauptsächlich unsere Rahmen einkaufen, durchläuft im Bereich der Arbeitsbedingungen regelmäßig strenge Auditierungen von externen Dienstleistern mit anschließender Zertifizierung. In diesem Fall z. B. vom international renommierten und unabhängigen Unternehmen Intertek nach WCA (Workplace condition assessment) Standard.” a jeśli porównujemy z Woom – patrzyłaś na stronie tego producenta gdzie są produkowane i montowane:)?
Co to znaczy: „w rowerze można ustawiać pedały nawet do tyłu, co ułatwia naukę, bo dziecku łatwiej jest zaczynać od pozycji w górze”?
oj bo ja jestem przecież amatorem:) chodzi o to, że nie ma hamulca w pedałach, tylko się kręcą do tyłu. Jak teraz uczyłam Julka jazdy na dwóch kołach – to najgorzej mu wystartować. Pokazywałam mu że może sobie ustawić pedał na górze i dzięki temu wystartować. Ale w sumie znalazł sobie swoją metodę – startuje odpychając się nogami jak na biegówce….:) potrzeba matką wynalazków
My już właściwie zamawialiśmy Kubixa ale niestety mamy głównie drogi szutrowe i byłaby nam potrzebna wersja Kubixa MTB… Woom ma nieco lepiej dostosowany bieżnik kół do takich ścieżek…
to rzeczywiście nie do końca sukces:( ale za to wiesz – woom ma zdaje się taką praktykę że nie daje nigdzie żadnych zniżek. Nigdy i nigdzie… więc w innym sklepie miałabyś śrubkę na pierwsze życzenie – ale za rower zapłaciłabyć ponad stówkę więcej:) ale tak tylko racjonalizuję:) pewnie nie trafiłaś na pomocnego pracownika.
Znam równie cenioną, i wartą uwagi niemiecką markę PUKY. W swojej ofercie mają rowerki LS-Pro, szczycące się lekkością oraz sportową formą. Rozmiar kół rozpoczyna się od 16 cali przez 18, 20 aż do 24. Szczególnie ważne dla mojej bratowej przy wyborze tego rowerka było, że produkują całkowicie w Europie przez co zmniejsza się ślad węglowy.
Mamy puky LS pro i polecamy! Wcześniej jeździlłyśmy na woom 2. W tym momencie mogę śmiało powiedzieć że Puky jest fajniejszy. Po pierwsze cena jest niższa. Jest tylko minimalnie cięższy, chyba 200 g, podejrzewam że taka waga nie robi wrażenia na mojej córce. Do tego kierownica bardziej mi się podoba i nie ma tej przesadnie wyprostowanej pozycji ciała dzięki czemu lepiej nadaje się na trasy nieasfaltowe.
Zastanawiam się nad tym puky 24”… Patrząc z boku wygląda jakby był mocno płaski, tzn. że dziecko musi się mocniej pochylić niż w woomie… Czy faktycznie w tym puky jest taka zgięta pozycja? Pozdrawiam
Warto zwrócić uwagę, że Kubikes ma wersje MTB – po prostu z szerszymi oponami z bieżnikiem. I mostek inaczej zbudowany niż woom, kierownica też jest mocowana 2 śrubami a nie 1 jak w woom. Różnica też w napędzie.
Cześć, mam córkę, która rozmiarowo wypada jak Twoja kilka lat wcześniej. 6 lat, ok. 117 cm, 17 kg wagi. W zeszłym roku jeździła na Woom3, teraz będzie już za mały. Chciałam zamówić Woom 4, ale z uwagi na cenę, chciałabym, by wystarczył na kilka sezonów (Woom mieliśmy na 1, ale mamy też młodszego syna, więc skorzysta). Ale doczytałam, że Wam także Woom 4 starczył na rok, więc zaczęłam się wahać, czy nie kupić jednak Woom 5, chociaż gavaryty ma już konkretnie. Z drugiej strony rowerów nigdzie nie ma stacjonarnie, by po prostu przyjechać i je przymierzyć. Czy z perpektywy czasu jednak polecałabyś kupić kolejny model?
Wiesz co, w zeszłym sezonie – a i ten zapowiada się podobnie – jest straszny boom na rowery. Sklepy mają problem z dostępnością towaru od producentów bo cały świat wykupuje. W sezonie WOOMy były właściwie nie do kupienia – i tak naprawdę te z drugiej ręki osiągały czasem wyższe ceny niż nowe w sklepie! Paranoja! ale wydaje mi się że nie ma co nastawiać się na kilka sezonów:) wooma zawsze zdołasz dobrze odsprzedać. Myśmy mieli doświadcznia w drugą stronę – wzięliśmy dla Julka rower, który okazał się odrobinę za duży…. no i nie dostawała do ziemi – a że dopiero uczył się jeździć – to się nie dało:( zdesperowanie kupilśmy mniejszy rower żeby nie marnować tego sezonu. Julek dosłownie 2-3 miesiące później dorósł już do swojego wooma – ale i tego mniejszego kubiksa łatwo sprzedamy!
Ile wzrostu ma Julek na tych zdjeciach? Wayam sie czy jeszcze woom 2 czy juz 3, wiec ta informacja bycmi pomogla. Dziekuje!
Hej – nie pamiętam ile Jul miał akurat wtedy:) widziałem tabelki z których wynika że: Woom 2 – Wiek: do 3 do 4,5 lat – Wzrost: od 95cm do 110cm – Wysokość siodełka: 40,5cm do 48,5cm Woom 3 – Wiek: do 4 do 6 lat – Wzrost: od 105cm do 120cm – Wysokość siodełka: 49cm do 64cm mam nadzieję to pomoże:)
woom 3 do 6 lat i do 120cm- no u mnie te ich wyliczenia sie nie sprawdzaja bo moja córka ma teraz 120 cm wzrostu i 6 lat bez miesiąca a woom 3 jest jej za maly juz przynajmniej pol roku, teraz to wyglada jakby jezdzila na rowerku mlodszego rodzenstwa. I ona jest raczej z krotkonożnych wiec producent na moje zawyza ten górny zasieg do kiedy dziecko może jezdzic. WG ich obliczen to tez kiedys woom2 kupilam i zaraz odeslalam bo był za maly. W dodatku woom 3 ma bardzo maly zakres obrotu pedalu wiec taki 5 czy 6 latek kreca mega male obroty swoimi nozkami.. O ile to bylo ok u 3,5 do 4,5 no moze 5 lat to tak powyzej 5 to wyglada dziwnie.
Fajne porównanie, ale różne wielkości rowerków. Kubikes 14 vs Woom 3 na 16tkach. Należałoby porównać Kubikes 16S i Woom 3, wtedy wielkościowo mówimy i tej samej klasie 🙂
To prawda – po prostu nie jesteśmy sklepem rowerowym – nie kupujemy 2 rowerów w tym samym rozmiarze:) chcieliśmy pokazać rowery które mamy i porównać ich wykonanie – rozmiary są jak mówisz – różne Wierzymy w inteligencję czytelników i że kupując rower dobiorą odpowiedni rozmiar z tabelki czy to producenta czy to sklepu:)