fbpx

„Miś Pracuś” seria cudownych książeczek dla najmłodszych dzieci

Są takie książeczki, które świetnie stymulują rozwój małych dzieci, oddziałując na wiele zmysłów. Badania dowodzą, że właśnie taki sposób uczenia się jest najskuteczniejszy. Dzieci muszą być zaciekawione, doświadczać na wiele sposobów, by skutecznie zapamiętywać i rozwijać swój umysł. Uczą się najskuteczniej poprzez działanie i swobodną zabawę.

Seria książeczek „Miś Pracuś”, której autorem jest Benji Davies, światowej sławy autor i ilustrator, idealnie wpisuje się taki trend podążania za dzieckiem i jego ciekawością.

O popularności książeczek o uroczym Misiu niech świadczy fakt, że tylko w Polsce sprzedało się już 250 tys. egzemplarzy (Na świecie ponad 5 milionów w 25 językach)!

To nie są zwykłe książeczki. Są one tekturowe, usztywnione, żeby nawet najmłodsze maluchy mogły po nie sięgnąć. Jest w nich dużo ruchomych elementów – tak aby małe paluszki mogły je przesuwać. A najważniejsze kryje się w środku.

O czym są książeczki z serii? To krótkie historyjki, umożliwiające dzieciom poznanie różnych zawodów i aktywności.

Nie zawsze prawdziwych, bo Miś zostaje nawet pomocnikiem Mikołaja. To jednak wyjątek. Zdecydowana większość aktywności dotyczy rzeczywistych zawodów i miejsc, które poznaje Miś. Trafia on do:

  • karetki pogotowia,
  • straży pożarnej,
  • na wieś,
  • pociągu,
  • samolotu,
  • pizzerii,
  • na boisko,
  • na budowę,
  • pod wodę.

A nawet w kosmos! Jak widzicie, Miś Pracuś poznaje różne miejsca i zawody, co jest świetnym sposobem na prezentowanie maluchom świata, tego, jak on wygląda i jego różnorodności. To tylko część miejsc, jakie odwiedza Miś Pracuś.

Książka – zabawka, która stymuluje rozwój mowy

Seria „Miś Pracuś” to nie tylko ciekawe miniopowiastki dla dzieci. Dobrze wiecie, że maluchy w wieku 1-3 lat, bo do nich kierowana jest seria, traktują książki jak wszystkie inne zabawki. I te książki są właśnie do tego przeznaczone!

W swoim wnętrzu mają ukryte ruchome elementy, pozwalające wprawić w ruch zwierzęta czy pojazdy znajdujące się na zdjęciach. To daje dziecku poczucie sprawczości i współuczestniczenia w przygodach Misia.

Obrazki są tak skonstruowane, by maluch musiał użyć różnych sposobów wprawienia ich w ruch. To naturalnie ćwiczy motorykę małą, konieczną do późniejszej nauki pisania i nie tylko. A wszystko przez zabawę!

Rymowany Miś

A co z tekstem w książeczkach? Otóż jest i to całkiem fajny. Cały tekst się rymuje. To oczywiście proste rymowanki, które pozwalają dzieciom poznawać nowe słowa i ich rytm. Sporo tu powtórzeń, które dzieci uwielbiają.

Zdania są łatwe do zapamiętania i mogą się stać ulubionym tekstem do samodzielnego „czytania”.

Pewnie już nie raz doświadczyliście tego, jak najmłodsze maluchy po nauczeniu się książeczki na pamięć, wiedzą nawet kiedy trzeba odwrócić stronę 😊. Warto zauważyć, że w książeczce jest mnóstwo pięknych ilustracji i elementów, które można nazywać. To świetny sposób na trenowanie nauki mówienia.

A jak wyglądają w środku?

Miś Pracuś – Park dinozaurów

W tej książeczce pokazana jest wyprawa Pracusia do Parku Dinozaurów. Razem z uroczym misiem dzieci mają okazję pooglądać dinozaury, a nawet pomóc w wykluciu jajka.

Miś Pracuś – Straż pożarna

W tej książeczce Miś Pracuś ma możliwość uczestniczenia w akcji gaszenia domu. Wszyscy miłośnicy straży pożarnej będą zachwyceni.

Miś Pracuś – Karetka pogotowia

Miś Pracuś pomaga załodze karetki pogotowia i angażuje się w pomoc kotce, która złamała nogę w parku. Dzieci mogą przesunąć element i podnieść nosze do góry.

Miś Pracuś – Pod wodą

W tym opowiadaniu Mać Pracuś wraz ze swoją ekipą udaje się na podwodną misję, a na koniec odkrywa wielki skarb.

Miś Pracuś – Zabawy w parku

Miś Pracuś wraz z przyjaciółmi wybiera się na plac zabaw. Świetnie się bawią, a przy okazji mogą spędzić miło czas.

Miś Pracuś – W podróży

Miś Pracuś wybierz się w podróż pociągiem. Jest to wielka frajda i wszyscy się cieszą.

a tu niespodzianka od Wydawnictwa Wilga: na kod NEBULE40 – tak! aż 40% rabatu od ceny okładkowej na całą serię Miś Pracuś w terminie 15.03 do 20.03, Udanych łowów:)

Książeczki ze zniżką do kupienia TUTAJ

Kto chciałby wygrać wyjazd do Energylandii?

Wydawnictwo Wilga zorganizowało bowiem konkurs. A do wygrania jest wyjazd do Energylandii dla całej rodziny oraz zapas „Misia Pracusia”😊. Co trzeba zrobić?

Wystarczy stworzyć własną okładkę „Misia Pracusia”. Możecie wraz z dziećmi sięgnąć po własne zasoby kreatywności, uwolnić myśli i stworzyć piękną okładkę. To może być rysunek, wyklejanka, wyszywanka, technika dowolna! Kto wie, może stanie się ona częścią kolejnego tomu o przygodach „Misia Pracusia”? Do dzieła!

Na obrazku dzieci umieszczają okładkę, gdzie chciałyby żeby Miś pracuś się wybrał, albo żeby czego się nauczył, albo kogo poznał?

Nagrodą jest wycieczka do Energylandii dla całej rodziny (bilet+hotel)

konkurs trwa 2 tygodnie od 14.03 do 28.03

Gdzie umieścić gotową pracę?

Pod postem na fanpagu FB Wydawnictwa Wilga – a dokładnie to TUTAJ – wystarczy tam wkleić przygotowaną przez was okładkę Misia Pracusia i gotowe!

Tu macie szczegółowy Regulamin Konkursu (trzeba kliknąć w zdjęcie – wtedy otworzy się pdf)

A tu macie link do innej wartościowej serii: „Co i jak?”, czyli książeczki dla dzieci, w których znajdziecie odpowiedzi na trudne pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link