fbpx

Zatraćcie się w emocjach, czyli świąteczne nowości w Multikinie

  • FILMY
  • 4  min. czytania
  •  komentarze [1]

Jest wiele rzeczy, których zazdroszczę dzieciom – nie tylko swoim. Najbardziej zazdroszczę im tego, że mogą zatracać się w pozytywnych emocjach na każdym kroku. Tak wiele rzeczy jest dla nich nowe i fascynujące, a każda z nich wywołuje przyjemne emocje – podekscytowanie, ciekawość, radość. Na szczęście w swoim dorosłym życiu nadal doświadczam tych emocji, a jednym z czynników je wywołujących jest kino! W ciekawej historii zatracam się i odpoczywam. Naturalnie wciągam w tę przyjemność dzieci! One jeszcze bardziej przeżywają historie i ich emocje są jeszcze większe.

Wpis powstał dzięki uprzejmości www.multikino.pl

Okazuje się, że moje spostrzeżenia mają pokrycie w nauce!

W ramach eksperymentu akademickiego przeprowadzonego przez Wydział Psychologii Eksperymentalnej na Uniwersytecie College London i Vue Entertainment zrealizowano badania, sprawdzające, w jaki sposób kino wpływa na człowieka. Wyniki tych badań pokazały, że kino:

  • koi i uspokaja nasze mózgi, pozwalając im odpocząć i skupić się na jednej czynności;
  • zmniejsza pobudzenie mózgu, wpływając na niego odmładzająco;
  • wpływa na poprawę pamięci, koncentracji, produktywności i kreatywności;
  • pobudza wyobraźnię;
  • może wpływać na poprawę więzi społecznych.

Uczestnicy doświadczenia zapytani o swoje emocje po obejrzeniu filmu, w przeważającej większości odpowiedzieli, że całkowicie zatracili się w historii, a ponad połowa z nich uznała, że wizyta w kinie jest dla nich niczym terapia. Niespełna połowa badanych osób określiła swoje doświadczenia jako transcendentne.

W dzisiejszym świecie, gdzie ilość bodźców na nas wpływających jest tak ogromna, a przywiązanie do urządzeń tak silne, kino jest jednym z ostatnich bastionów, gdzie możemy być TU I TERAZ, niczym przeniesieni do innego świata.

Taka terapia spokoju i dobrych emocji jest potrzebna zarówno nam, jak i dzieciom. A czy istnieje lepsza okazja na pójście do kina niż magiczny, grudniowy czas?

W Multikinie zapowiada się kilka naprawdę ciekawych premier na Mikołajki!

Nie byłabym sobą, gdybym się nimi z Wami nie podzieliła. Jest szansa, że uda się oglądnąć je wszystkie! To świetny sposób na przeżycie familijnych historii filmowych, które, być może, zapadną dzieciom w pamięć, jako jedne z najpiękniejszych chwil dzieciństwa.

WILK, LEW I JA

Data premiery: 9 listopada 2021
Czas trwania: 100 min.
Gatunek: familijny
Od lat: 6

Magiczna, ciepła, rodzinna historia o przyjaźni człowieka i dzikich zwierząt. Główną bohaterką jest Alma – dziewczyna, która po śmierci dziadka, wraca do krainy dzieciństwa. Tam w wyniku niezwykłych okoliczności pod jej dach trafia wilcze szczenię i lwiątko, które przeżyło katastrofę lotniczą, mającą miejsce niedaleko. Maluch miał trafić do cyrku, czemu oczywiście Alma będzie starała się zapobiec. Piękny klimat i wspaniała historia sprawiają, że to świetny film zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Koniecznie obejrzyjcie zwiastun. A rekomendacją niech będą wysokie oceny, jakie film zbiera na najpopularniejszych platformach.

Zwiastun do obejrzenia TUTAJ


NASZE MAGICZNE ENCANTO

Data premiery: 26 listopada 2021
Czas trwania: 110 min.
Gatunek: familijny/animowany/przygodowy
Od lat: bez ograniczeń

Czysta magia! Encanto to miasteczko, którego każdy mieszkaniec ma magiczną moc. Możecie sobie wyobrazić, co to znaczy. Nie ma tam nic niemożliwego! Jest jednak dziewczynka, która nie ma żadnej magicznej mocy. Ona także jest jednak wyjątkowa! Bo każdy jest – oto przesłanie tej historii. To, co mi się bardzo podoba to nastrój filmu i animacja w stylu Koko oraz klimat Viany. Dużo kolorów, gry światłem wprowadza właśnie taki magiczny świat, w którym zatracą się nie tylko dzieci.

Zwiastun do obejrzenia TUTAJ


CLIFFORD. WIELKI CZERWONY PIES

Data premiery: 3 grudnia 2021
Czas trwania: 96 min.
Gatunek: familijny
Od lat: 6

Historię Cliforda pewnie znacie, ale tu mamy piękny, film, przepełniony magią. Dziewczynka, której niezbyt wiedzie się wśród szkolnych rówieśników, znajduje szczeniaka, w niezwykłym, jak dla psów kolorze – czerwonym. Okazuje się, że jego wielkość będzie uzależniona od tego, jak mocno dziewczynka go pokocha. Cóż, resztę znacie. Cliford w ciągu jednej nocy staje się ogromny. Powiecie, że jestem starej daty, ale ja ciągle nie mogę uwierzyć w możliwości dzisiejszej technologii i tego, jak realistycznie wygląda Wielki Czerwony Pies w normalnym otoczeniu. O, właśnie o tych emocjach mówiłam!

Zwiastun do obejrzenia TUTAJ


CHŁOPIEC Z CHMUR


Data premiery: 3 grudnia 2021
Czas trwania: 114 min.
Gatunek: familijny/przygodowy

Typowy nastolatek, pochłonięty przez świat wirtualny, trafia w czasie wakacji do ojca, który żyje zupełnie odmiennie niż jego syn. Jest ornitologiem, ogarniętym miłością do ptaków. Chłopak z nudów zaczyna się interesować, tym, co robi ojciec. A okazuje się, że ojciec hoduje zagrożony gatunek gęsi, bo ma pomysł, jak pomóc im przetrwać. Plan zakłada nauczenie gęsi migrowania nową, bezpieczniejszą trasą. Okazuje się, że to właśnie Thomas – bo tak nazywa się chłopak – nauczy gęsi tej trasy, wyruszając w niebezpieczną i spektakularną podróż w chmurach, ponad Morzem Północnym. Sam. Ja mam ciarki!

Zwiastun do obejrzenia TUTAJ


BING: ŚWIĘTA I INNE OPOWIEŚCI

Data premiery: 21 listopada 2021
Czas trwania: 71 min.
Gatunek: familijny/dla dzieci
Od lat: bez ograniczeń

Bing po raz pierwszy w Polsce na wielkim ekranie i to od razu w wersji świątecznej! To świetny pomysł na grudniowy, rodzinny wypad do kina dla najmłodszych. Jeśli Wasze maluchy jeszcze nigdy nie były w kinie, oto okazja na spektakularny debiut. Mali miłośnicy Binga będą z pewnością zaskoczeni klimatem kina i świąteczną atmosferą całego filmu.

Zwiastun do obejrzenia TUTAJ


Przyznam, że nie spodziewałam się, że w tym roku pojawi się tak wiele naprawdę fajnych filmów w Multikinie na Mikołajki. My idziemy na wszystkie!

A Wy, na co się wybieracie?

W tym roku nie kupuję gotowych kalendarzy adwentowych, ale sama wkładam różne drobiazgi w kalendarzowe przegródki – skarpetki świąteczne, książeczki itp. Przy okazji tych premier, wpadłam na pomysł, by także bilety do kina się tam znalazły. I to nie jeden raz! Można kopiować😉.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link