fbpx

Serial – co nowego na jesień?

 • FILMY
 • 7  min. czytania
 •  komentarze [2]

Powoli z ciepłą herbatką i kocykiem, tak się zaraz zacznie oglądać swój ulubiony serial, prawda? Tylko ten nieustający problem: co oglądać? Przed Wam lista inspiracji do oglądania

Serial – co oglądać tej jesieni:

plakat serial The Kominsky Method

IMDb 8.1

The Kominsky Method

tytuł oryginalny: The Kominsky Method
ilość sezonów: 3
długość odcinka: 25 min.

Jeśli czasem myślicie o starości, jako o przerażającym okresie życia, koniecznie sprawdźcie, jak zostać zabawnym tetrykiem z ogromnym apetytem na życie. Sam Kominsky jest nauczycielem aktorstwa, który wraz ze swoim przyjacielem drwi z przeciwności losu, a swoich uczniów uczy nie tylko tego, jak grać, ale także dzieli się z nimi swoim życiowym doświadczeniem. Głównie jednak na swój śmieszno-ponury sposób nie poddaje się przeciwnościom. Świetnie zagrane postacie i wspaniale nakreślone osobowości. Sztos.

Serial dostępny na Netflix – a tu ZWIASTUN


IMDb 7,0

Bull 

tytuł oryginalny: Bull
ilość sezonów: 5
długość odcinka: 43 min

O tym, jak wygląda amerykański system sądowy, zapewne dobrze wiecie. A jeśli nie, z pewnością słyszeliście o ławnikach, którzy są tu kluczowi. To właśnie ławnicy wydają wyroki. Bull jest właścicielem agencji, której zadaniem jest umiejętne wpływanie na decyzje tych ludzi. W jego drużynie jest były policjant, prawnik, specjalistka od neurolingwistyki i haker. Ekipa ta tworzy odpowiednie strategie, by ich klienci wygrywali nawet najbardziej skomplikowane procesy. Fascynujące!

Serial dostępny na Prime – a tu ZWIASTUN


IMDb 8,6

Dobre rady Johna Wilsona 

tytuł oryginalny: How to with John Wilson
ilość sezonów: 1
długość odcinka: 27 min.

Mieszkanie w Nowym Jorku wydaje się z naszej perspektywy życiem w centrum świata. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda ono naprawdę, ten serial jest dla Was. Kim są ludzie mieszkający w NY? Na podstawie życia kolorowych bohaterów serialu, można wyciągnąć wiele przemyśleń, dotyczących współczesności. To komedia z refleksją w tle.

Serial dostępny na Prime – a tu ZWIASTUN


IMDb 7,4

Rodzice

tytuł oryginalny: Breeders
ilość sezonów: 2
długość odcinka: 25 min.

Wśród ugłaskanego i polukrowanego rodzicielstwa, jakim jesteśmy karmieni, przejrzyjmy się jak w lustrze w tym serialu. Oto jak wygląda rodzicielstwo. Czasem słodko, czasem strasznie. Nasze emocje są wystawiane na próbę wytrzymałości, ale gdy patrzymy na to z boku, z perspektywy widza, to chce się śmiać. Piątkeczka wszyscy rodzice! Dobrze wiedzieć, że wszyscy mamy to samo! Ten serial to komedia, ale czasem jest to śmiech przez łzy.

Serial dostępny na HBO GO – ZWIASTUN


IMDb 8,5

Mare z Easttown

tytuł oryginalny: Mare of Easttown    
ilość sezonów: 1
długość odcinka: 58 min.

Nagle po wielu latach Kate Winslet pojawia się w serialu! To musi być zatem coś wyjątkowego. I rzeczywiście tak jest. I choć to klasyka, wiecie, małe miasteczko, zbrodnia, demony przeszłości to klimat serialu i gra Kate Winslet zdecydowanie sprawiają, że chce się oglądać i zagłębić w losy tej mieściny, gdzie każdy z każdym jest w jakiś sposób połączony więzami przyjaźni, rodziny, znajomości. Tu każdy szczegół ma znaczenie, a obciążenie emocjonalne bohaterki jest tym większe, że sama jest częścią tej społeczności.

Serial dostępny na HBO GO – a tu ZWIASTUN


IMDb 7,5

Ginny i Georgia

tytuł oryginalny: Ginny & Georgia
ilość sezonów: 1
długość odcinka: 54 min.

Ginny to piętnastolatka, córka młodej matki Georgie. Dziewczyny latami przenoszą się z miejsca na miejsce, uciekając przed problemami. Teraz jednak stawiają im czoło. Klimat serialu nieco zbliżony do „Kochanych kłopotów” („Gilmore Girls”). Wiecie, matka, która młodo urodziła dziecko i ma w sobie mnóstwo młodzieńczej energii życiowej i nieco zbyt poważna nastolatka. Jest zabawnie i wciągająco. Przed czym uciekają i jakim problemom muszą w końcu stawić czoła?

Serial dostępny na Netflix – a tu ZWIASTUN


IMDb 7,4

Firefly Lane

tytuł oryginalny: Firefly Lane
ilość sezonów: 1
długość odcinka: 50 min.

Parafrazując klasyka, o tym serialu można powiedzieć: „Przyjaźń to nie pluszowy miś, ani kwiaty. To też nie diabeł rogaty. Ani przyjaźń, gdy jedno płacze, a drugie po nim skacze”. Dwie przyjaciółki z lat młodości trwają w swojej nie zawsze łatwej relacji, na której cieniem kładzie się zdrada. Nie jest łatwo. Jest życiowo.

Serial dostępny na Netflix – a tu ZWIASTUN


IMDb 7,5

Halston

tytuł oryginalny: Halston
ilość sezonów: 1
długość odcinka: 48 min.

Historia amerykańskiego projektanta mody, który miał duży wpływ na jej kształtowanie się w drugiej połowie XX wieku. W czasie dzieci kwiatów, używek i hedonizmu. Zbudował markę Halston, jednak wskutek nieprzemyślanych interesów stracił nad nią kontrolę. Fortuna kołem się toczy. To miniserial, który zyskuje na autentyczności dzięki Ewanowi McGregorowi.

Serial dostępny na Netflix – a tu ZWIASTUN


IMDb 8,3

Gdzie jest mój agent?

tytuł oryginalny: Dix pour cent
ilość sezonów: 4
długość odcinka: 52 min.

Rozhisteryzowani aktorzy i ich agenci będący ostojami spokoju i rozsądku. Przypominają mi czasem dzieci i rodziców. A ci, jak wiadomo mają swoje granice wytrzymałości😊. Agenci także. Dużo tu dobrego humoru. Przyjemnie patrzy się na życie gwiazd od podszewk. Oto życie ogarniaczy rzeczywistości w wersji gwiazdorskiej.  Perypetie jakich doświadczają z Moniką Bellucci, Sigourney Weaver, Juliette Binoche czy Jeanem Reno – przyprawiają o palpitacje. Gwarantowana rozrywka Prima Sort.

Serial dostępny na Netflix – a tu ZWIASTUN


IMDb 7,9

Witamy na odludziu

tytuł oryginalny: Welcome to Utmark
ilość sezonów: 1
długość odcinka: 44 min.

To czarna komedia o ludziach północy, żyjących wśród pięknej, a jednocześnie niebezpiecznej przyrody. Alaska podciągnięta duchem „Fargo” to klimat tego serialu. Jego niewątpliwą zaletą są świetnie zarysowane postacie oraz zdjęcia pięknej przyrody. A fabuła opiera się na relacjach pomiędzy ludźmi tej wyjątkowej krainy.

serial dostępny na HBO GO – a tu ZWIASTUN


IMDb 7,6

13 powodów

tytuł oryginalny: Thirteen Reasons Why
ilość sezonów: 4
długość odcinka: 54 min

Ten serial, choć wydaje mi się przeznaczony dla nastolatków, warto by zobaczyli wszyscy rodzice i przypomnieli sobie, jak okrutnie może być w szkole. Hannah popełniła samobójstwo, zostawiając nagrania, na których wyjaśnia powody swojej decyzji. Niewątpliwie dają one do myślenia nie tylko osobom je odsłuchującym, ale także nam. Dorosłym ten serial uświadamia, jak ważna jest bliska relacja z dziećmi, nawet tymi, które już są niemal dorosłe i jak wielki wpływ na nie mają rówieśnicy. Refleksyjnie i trochę strasznie.

Serial dostępny na Netflix – a tu ZWIASTUN


IMDb 8,2

Grace i Frankie

tytuł oryginalny: Grace and Frankie
ilość sezonów: 7
długość odcinka: 28 min.

Genialna komedia o dwóch seniorkach, które udowadniają, że życie zaczyna się po 70, albo w ogóle wtedy, kiedy chcemy. A wszystko za sprawą ich mężów, którzy właśnie w tym wieku postanowili zrobić swój comming out, ujawniając swój romans. Grace i Frankie zaczynają więc nowe życie, choć różni je niemal wszystko. Dużo dobrego, mądrego humoru i dystansu do rzeczywistości.

Serial dostępny na Netflix – a tu ZWIASTUN


IMDb 7,7

Biały Lotos

tytuł oryginalny: The White Lotus
ilość sezonów: 1
długość odcinka: 1 h

To doskonały serial na jesienne wieczory – co może nas ogrzać lepiej niż piękne hawajskie plaże. Choć ma trochę konwencję satyry – to pierwszoplanowy wątek kryminalny trzyma nas przy ekranie już od pierwszej sceny. Ledwo daliśmy radę czekać cały tydzień na kolejne odcinki (teraz już możecie obejrzeć ciągiem). Cudny klimat i muzyka. Manager hotelu przypominał mi Johna Cleesa w Hotelu Zacisze, a inna doskonała kobieca postać nie dawała mi spokoju, póki jej nie zidentyfikowaliśmy – mama Stiflera:)

serial dostępny na HBO GO – a tu ZWIASTUN


IMDb 8,7

Ted Lasso

tytuł oryginalny: Ted Lasso
ilość sezonów: 2
długość odcinka: ok. 30 min

Zabawny, super rozrywka. Perypetie Amerykanina w Anglii to znany od dawna przepis na pierwszorzędną komedię. Myślałem, że będzie lekki, łatwy i przyjemny tymczasem przerósł nasze oczekiwania ciekawą refleksją i bardzo pozytywnie zaskoczył! Ocena IMDb się potwierdziła. Właśnie odpalamy jeszcze cieplutki sezon 2

Serial dostępny na Apple TV – a tu ZWIASTUN


IMDb 8,7

Współczesna dziewczyna

tytuł oryginalny: Fleabag
ilość sezonów: 2
długość odcinka: ok. 25 min

Po prostu muszę go wam plecić! Pierwszorzędna rozrywka to naprawdę mało powiedziane. Brawurowy scenariusz. Brytyjski humor. Perypetie bohaterki przyprawiają o paroksyzmy śmiechu, przeplatane gorzką refleksją. Nie będę się rozpisywała jak twórcy wspaniale łamią konwencję. To po prostu trzeba samemu zobaczyć!

Serial dostępny na Prime Video – a tu ZWIASTUN


IMDb 7,1

Kierunek noc

tytuł oryginalny: Into the Night
ilość sezonów: 2
długość odcinka: ok. 37 min

Jeśli tylko podobał się wam pierwszy sezon – to od 9 września można zobaczyć ciąg dalszy przygód. No i Borysa Szyca:)

1 sezon – idealny na binge-watching. Bardzo ciężko się oderwać. Do tego może być nam bliski bo jest taki paneuropejski (mieszanka języków) a do tego pomysł na tę wciągającą fabułę dał serialowi Jacek Dukaj.

Serial dostępny na Netflix – ZWIASTUN


IMDb 8,0

Ramy

tytuł oryginalny: Ramy
ilość sezonów: 2
długość odcinka: ok. 26 min

Absolutny sztos. Krótkie odcinki sprawiły że bawił nas tylko kilka dni. 2 sezony przeleciały stanowczo za szybko! Ramy to pierwsze pokolenie – urodzony w USA, dziecko egipskich imigrantów. Dystans i lustro ironii z jaką twórcy podchodzą nawet takich tabu o jakich istnieniu nawet nam się nie śniło – sprawia, że to naprawdę pierwszoligowa rozrywka. Do tego ta nutka abstrakcji w wymyślaniu fabuły. Absolutny must-see.

Serial dostępny na HBO GO – ZWIASTUN

Po więcej inspiracji zapraszam do wpisów Najlepsze seriale na Netflixie albo Najlepsze seriale HBO GO

Dla całej rodziny natomiast filmy znajdziecie we wpisie: Filmy familijne a tu macie Filmy dla dzieci

Co oglądacie obecnie? Podzielcie się swoimi inspiracjami na najlepsze seriale na jesień!


Komentarze

  Dziękuję za polecenia! 🙂 Jak zawsze treściwy i przyjemny wpis 🙂
  A ja aktualnie męczę trzeci sezon DARK 😀

  Pozdrawiam!

  U mnie na tapecie Tajemnica Zawodowa na player. Są dwa sezony, genialny serial.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link