fbpx

Najlepsze seriale HBO Max – mój subiektywny ranking TOP 30

 • ROZRYWKA
 • 14  min. czytania
 •  komentarze [12]

Dziś pokażę Wam najlepsze seriale w HBO Max. Gdybym miała wehikuł czasu i mogła się przenieść do końcówki lat 90 lub początku obecnego wieku i powiedziałabym ludziom: słuchajcie już za kilka lat to nie filmy, a seriale będą ważniejsze, a największe gwiazdy będą występowały w tych produkcjach, pewnie pogłaskano by mnie po główce?.

wpis zawiera linki afiliacyjne

Pamiętam zresztą, jak w 2008 roku, zostałam zapytana w towarzystwie, co lubię oglądać. To był czas The Lost i Prison Break. Odpowiedziałam, że seriale. Nastała niezręczna cisza, bo wówczas widzowie seriali byli jeszcze utożsamiani z miłośnikami Mody na Sukces i M jak Miłość. Gdy wyjaśniałam, co oglądam i zachęcałam do spróbowania, tylko jedna osoba wiedziała, o czym mówię.

A dziś, 12 lat po tym spotkaniu oglądanie seriali jest oczywistością, a nawet koniecznością, jeśli chcemy wiedzieć, co jest na fali:) Wymienianie się listami ulubionych z nich jest pożądane i oczekiwane. Wszak ilość produkcji przytłacza.

Najlepsze seriale HBO Max

No, może nie tak do końca, wszak jeszcze wszystkiego nie obejrzałam:) Ale wiecie – lista jest moja i całkowicie subiektywna. Gotowi?

Oto moja lista – najlepszych seriali HBO Max:

Nasz TOP 5 najlepszych seriali w HBO Max:

Mare z Easttown - plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,5

Mare z Easttown

tytuł oryginalny: Mare of Easttown
ilość sezonów: 1
długość odcinka: ok. 56 min

Nagle po wielu latach Kate Winslet pojawia się w serialu! To musi być zatem coś wyjątkowego. I rzeczywiście tak jest. I choć to klasyka – wiecie – małe miasteczko, zbrodnia, demony przeszłości to klimat serialu i gra Kate Winslet zdecydowanie sprawiają, że chce się oglądać i zagłębić w losy tej mieściny, gdzie każdy z każdym jest w jakiś sposób połączony więzami przyjaźni, rodziny, znajomości. Tu każdy szczegół ma znaczenie, a obciążenie emocjonalne bohaterki jest tym większe, że sama jest częścią tej społeczności.

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


Biały lotos - plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,6

Biały Lotos

tytuł oryginalny: The White Lotus
ilość sezonów: 2
długość odcinka: ok. 55 min

To doskonały serial na zimowe wieczory – co może nas ogrzać lepiej niż piękne hawajskie plaże. Mogłoby się wydawać, że luksusowy urlop jest spełnieniem marzeń. Tymczasem wśród bajkowych krajobrazów rozgrywają się dramaty. Serial jest jak uczta sensoryczna – doskonała muzyka i przepiękne kadry. Choć ma trochę konwencję satyry – to pierwszoplanowy wątek kryminalny trzyma nas przy ekranie już od pierwszej sceny. Ledwo daliśmy radę czekać cały tydzień na kolejne odcinki (teraz już możecie obejrzeć ciągiem). Cudny klimat i muzyka. Manager hotelu przypominał mi Johna Cleesa w Hotelu Zacisze, a inna doskonała kobieca postać nie dawała mi spokoju, póki jej nie zidentyfikowaliśmy – mama Stiflera:)

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


ceny z życia małżeńskiego - plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,1

Sceny z życia małżeńskiego

tytuł oryginalny: Scenes from a Marriage
ilość sezonów: 1
długość odcinka: ok. 55 min

Ten serial ma wszystko co lubię, emocje, doskonałe dialogi i ciekawie przedstawioną historię.

Uwaga – ta opowieść jest tak mocna, że twórcy zdecydowali się na bardzo ciekawy zabieg artystyczny – przed każdym odcinkiem, widzimy aktora, czy aktorkę dopiero wchodzącego na plan. Ostatni łyk kawy, ostatnie pociągnięcie makijażystki – widzimy dokładnie sekundę, w której aktor wchodzi w rolę. Myślę, że genialne w swojej prostocie, idealne przypomnienie widzowi – pamiętaj, że ty jesteś tu widzem! A aktorzy tylko wcielają się w te postaci!

Jakaż to musi być historia… Jaki to musi być emocjonalny roller coaster – skoro wymaga takich nietuzinkowych zabiegów…

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb – 6,2

Terapia

tytuł oryginalny: In Treatment
ilość sezonów: 4
długość odcinka: ok. 25 min

Terapia pojawia się w moich nowościach na 2021 – choć jej pierwszy sezon był bodajże w 2008. To ciekawy przypadek – reboot. Pierwowzór z Izraela “BeTipul” jest z 2005 roku. Natomiast zaserwowany nam teraz 4 sezon mocno odświeża ten format. Uzo Aduba, która teraz zasiada w fotelu psychologa ma już na swoim koncie nagrodę Emmy czy Nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych za swoją rolę w “Orange is the New Black” – w “Terapii” jest absolutnie fantastyczna.

Choć mogłabym oglądać ten serial choćby dla samych wnętrz w jakich się odbywa:) to muszę powiedzieć, że zachęca do introspekcji. Przez problemy serialowych pacjentów – możemy też spojrzeć wewnątrz siebie.

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


ogrodnicy - plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,3

Ogrodnicy

tytuł oryginalny: Landscapers
ilość sezonów: 1
długość odcinka: ok. 45 min

Bardzo malownicza konwencja – choć ta historia oparta jest na faktach – twórcy serialu malują obrazem i dźwiękiem w tak brawurowy sposób, że zacierają się wszelkie granice. Czy to historia bezgranicznej miłości, tak przeciętnej z pozoru brytyjskiej pary starszych państwa? Czy to historia wyrachowanych zbrodniarzy? Już nie mogę się doczekać premiery kolejnych odcinków!

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


Najlepsze seriale HBO Max

Gdzie obejrzeć?

IMDb – 6,2

Noughts + Crosses

tytuł oryginalny: Noughts + Crosses
ilość sezonów: 1
długość odcinka: ok. 50 min

Ciekawa pozycja i bardzo aktualna, zwłaszcza w kontekście walki o BLM. A co by było gdyby odwrócić rolę ras i stosunki społeczne? Miła dla oka, plastyczna wariacja, opierająca się tak naprawdę trochę na wieczne żywej (sic) historii Romea i Julii…

a tu ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,1

Wielka

tytuł oryginalny: The Great
ilość sezonów: 2
długość odcinka: ok. 50 min

Jeśli oglądaliście Faworytę i Wam się podobała to włączcie ten serial. Tak przedstawionych wydarzeń historycznych jeszcze nie widzieliście. To satyryczny serial ukazujący alternatywne podejście do historii życia Katarzyny Wielkiej. Choć kontekst, tło i ogólny przebieg wydarzeń jest w miarę zgodny z prawdą historyczną, to już sposób bycia występujących postaci, delikatnie ujmując, dalece odbiega od tego, do czego przywykliśmy w tego typu produkcjach. To satyra i paszkwil na pompatyczność. Serial ten pokazuje, że choć fasada jest piękna, to ludzie są, jacy są. I czasem (często?) światem rządzili (rządzą?) jednostki, które są kompletnie odcięte od otaczającej je rzeczywistości.

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,4

Rodzice

tytuł oryginalny: Breeders
ilość sezonów: 3
długość odcinka: ok. 24 min

Obowiązkowa lektura dla rodziców posiadających małe dzieci. Ilość analogicznych sytuacji, które mogłam odnieść do siebie powala. Gwarantowane morze wylanych łez… śmiechu. Życie nie traktuje tych rodziców ulgowo – ale zawsze starają się być tam dla swoich dzieci.

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


okładka serialu opowieść podręcznej- ranking seriali
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,4

Opowieść podręcznej

tytuł oryginalny: The Handmaid’s Tale
ilość sezonów: 5
długość odcinka: ok. 48 min

Na terenie dzisiejszych Stanów Zjednoczonych stworzono społeczeństwo o zupełnie nowej strukturze. Są Komendanci, którzy wszystkim zarządzają, ich Żony – mające wysoki status społeczny, Marty – gospodynie, służące w ich domach oraz Podręczne – jedyne płodne kobiety. W przeciwieństwie do żon. W wyniku stworzenia, na bazie religii, rytuałów, podręczne są regularnie gwałcone przez Komendantów – w obecności i przy współudziale żon. Cały akt nazywany jest ceremonią i ma mieć charakter religijny. Główną postacią serialu jest June, podręczna, która opowiada całą tę historię.

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


okładka serialu polskiej produkcji Wataha na HBO
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,7

Wataha

tytuł oryginalny: Wataha
ilość sezonów: 3
długość odcinka: ok. 55 min

To jedyny polski serial, który wbija na listę najlepszych seriali na HBO Max. Przedstawiaja pracę strażników granicznych na niemal dzikich terenach Bieszczad. Głównym bohaterem jest Wiktor Rebrow, który jako jedyny oficer przeżył wybuch w dawnej strażnicy, gdzie zginęli wszyscy jego przyjaciele. Rozpoczyna on własne śledztwo w tej sprawie, tymczasem sam jest podejrzany o zamach. Kto stoi za całą intrygą? Serial niesamowicie trzyma w napięciu, a piękne okoliczności przyrody potęgują klimat.

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


okładka serialu czarnobyl- najlepsze seriale HBO go
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 9,4

Czarnobyl

tytuł oryginalny: Chernobyl
ilość sezonów: 1
długość odcinka: ok. 60 min

Jeśli jakimś cudem jeszcze nie oglądaliście tego serialu, to na pewno o nim słyszeliście. Historia wybuchu elektrowni w Czarnobylu była szokująca od samego początku. Serial przedstawia wydarzenia bez kolorowania i z niezwykłą dbałością o szczegóły odtwarza wszystko, co działo się bezpośrednio przed i zaraz po wybuchu. Mroczny klimat, który udało się stworzyć twórcom serialu, wciąga i wywołuje niepokój. Musicie to zobaczyć. Powala.

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


okładka serialu gra o tron - najlepsze seriale
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 9,2

Gra o Tron

tytuł oryginalny: Game of Thrones
ilość sezonów: 8
długość odcinka: ok. 70 min

Kolejny z seriali, którego jeśli jeszcze nie oglądaliście, to z pewnością o nim słyszeliście. Co prawda ja go nie oglądałam, bo to totalnie nie moje klimaty, ale Daniel się wciągnął na maxa. Podchodził do niego dwa razy, bo pierwsze odcinki nie za bardzo go wciągnęły, ale jak już wszedł w tę historię, to przepadł. Rozmach, z jakim został stworzony, ilość wątków, bohaterów i perypetii jest niezwykła. Mocną stroną tego serialu są nagłe i kompletnie zaskakujące zwroty akcji.

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


okładka serialu westworld - seriale HBO
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,6

Westworld

tytuł oryginalny: Westworld
ilość sezonów: 3
długość odcinka: ok. 57 min

Jeśli chodzi o najlepsze seriale HBO – to właśnie dla tego tytułu mój mąż kupił abonament:) Tym razem przenosimy się na Dziki Zachód. Czy aby na pewno? Oto wizja świata, w którym powstają ogromne, tematyczne parki rozrywki. Zamiast ludzi, zamieszkują je tak zwane hosty, do złudzenia ich przypominające. Ludzie natomiast mogą wchodzić do parku i robić, co chcą, bez zahamowań. Możecie sobie wyobrazić, co się tam odjaniepawla… Tymczasem okazuje się, że hosty zaczynają przejawiać niepokojące zachowania, wskazujące na rozwój sztucznej inteligencji w kierunku niezależności. Czy to przypadek?

a tu ZWIASTUN


okładka serialu big little lies
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,5

Wielkie kłamstewka

tytuł oryginalny: Big Little Lies
ilość sezonów: 2
długość odcinka: ok. 45 min

W przepięknym, nadmorskim miasteczku Monterey zasady funkcjonowania są ustalone, a główną rolę w ich tworzeniu i przestrzeganiu mają matki. Gdy między nimi dochodzi do konfliktu, zaczynają wychodzić trupy z wszystkich szaf – w sensie metaforycznym. Co więcej, dochodzi do zbrodni. Fenomenalna gra aktorska, świetna obsada i wspaniały klimat serialu, sprawiają, że musicie go zobaczyć.

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


okładka serialu Wiktoria
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,2

Wiktoria

tytuł oryginalny: Victoria
ilość sezonów: 3
długość odcinka: ok. 46 min

Wiktoria, wstępując na tron, musiała walczyć o swoją pozycję. Była wszak niewielką kobietą wśród potężnych mężczyzn. Historia pokazała, że stała się ona jedną z najdłużej panujących monarchiń. Serial pokazuje jej życie od momentu wstąpienia na brytyjski tron. Oprócz historii życia samej Wiktorii, widzimy ciekawe przemiany społeczno-historyczne. Serial jest pięknie zrobiony i dopracowany w szczegółach, co przy produkcjach historycznych jest ważne. W tym serialu zobaczycie, że czasy się zmieniają, ale natura ludzka pozostaje niezmienna.

a tu ZWIASTUN


Najlepsze seriale HBO Max

okładka serialu Vanity fair
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,3

Targowisko próżności

tytuł oryginalny: Vanity Fair
ilość sezonów: 1
długość odcinka: ok. 48 min

Rzadko się zdarza, aby ekranizacja powieści była wystarczająco udana dla jej czytelników. Wydawało się to niemal niewykonalne dla takich dzieł jak „Targowisko Próżności” napisane przez W. M. Thackeray’a. Wszak wydarzenia w nim opisane są tłem dla właściwego przekazu, dotyczącego tego, za czym nie warto gonić, bo nie jest godne posiadania. Twórcom tego serialu udało się to w zaskakująco dobry sposób. Nawet znaleziono miejsce na sarkastyczne komentarze autora, co w takiej formie, jaką jest serial, trudno zrobić. Tu się udało. Bardzo.

a tu ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,9

The Affair

tytuł oryginalny: The Affair
ilość sezonów: 5
długość odcinka: ok. 56 min

Historia stara jak świat. Oto przykładny mąż i ojciec nagle zakochuje się do szaleństwa w kelnerce i wdaje się w płomienny romans, w czasie wakacji spędzanych nad morzem z rodziną. Oto mężatka, która straciła dziecko, daje się ponieść emocjom, mającym kompensować jej stratę. Oto żona, która się o wszystkim dowiaduje. Oto zrozpaczony mąż kelnerki, który ciągle ją kocha. Serial pokazuje całą historię z perspektywy każdej z tych osób. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda zdrada od środka i dlaczego to wszystko nie jest takie proste, koniecznie obejrzyjcie ten serial. Dla podkręcenia ciekawości powiem Wam, że życie tych ludzi jest pokazane aż do ich starości lub śmierci.

a tu ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,7

Sześć stóp pod ziemią

tytuł oryginalny: Six Feet Under
ilość sezonów: 5
długość odcinka: ok. 50 min

Choć to stary serial, ja odkryłam go niedawno. Porusza on tematy tabu związane ze śmiercią. W pewien sposób ją oswaja. Rodzina Fisherów prowadzi zakład pogrzebowy. Obcując na co dzień ze śmiercią, zmieniają swoje podejście do życia. Każdy odcinek rozpoczyna się sceną śmierci osoby, która trafia do zakładu pogrzebowego. Niemal każda z nich ma wpływ na członków rodziny. A finał wszystkich sezonów jest petardą.

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


okładka serialu the jinx
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,6

Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta

tytuł oryginalny: The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst
ilość sezonów: 1
długość odcinka: ok. 45 min

Choć to serial dokumentalny – trafia do mojej kolekcji najlepszych seriali HBO Max. Przedstawia postać Roberta Dursta – milionera ze znanej, bogatej, amerykańskiej rodziny. Wokół jego osoby co jakiś czas giną ludzie, a wszystko zaczyna się od zaginięcia jego pierwszej żony. Jego wpływowa i dobrze sytuowana rodzina separuje go od siebie i odmawia komentarzy na jego temat. Czy oni wiedzą więcej? Nie będę spoilerować, ale powiem, że finał da dość jasną odpowiedź dotyczącą winy lub niewinności głównego bohatera.

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


okładka serialu sex w wielkim mieście na HBO
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,2

Seks w wielkim mieście

tytuł oryginalny: Sex and the City
ilość sezonów: 6
długość odcinka: ok. 28 min

Klasyk. Życie w wielkim mieście pełne jest wyzwań, wzlotów, upadków i rozterek. Cztery przyjaciółki, żyjące w Nowym Jorku, starają się przetrwać i ułożyć swoje życie w zgodzie ze swoimi planami. A wiadomo, jak to bywa. Choć serial nie jest najnowszy, to ciągle aktualny. Obsypany wieloma nagrodami. Sprawdźcie sami, czy zasłużenie?. Jak szukałam trailera pierwszego sezonu który wygląda jak nakręcony pralką – aaaa – okazało się że to 1998 rok! Jak ostatnio pisał Vogue – to dokument epoki sprzed Tindera:)

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


okładka serialu genialna przyjaciółka
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,6

Genialna przyjaciółka

tytuł oryginalny: L’amica geniale
ilość sezonów: 3
długość odcinka: ok. 60 min

Obraz epoki. Jak chcesz się przenieść w czasie i poznać powojenne Włochy – ten serial powala. To wydaje się tak niedawno – ale zupełnie inny świat! Powstał jako adaptacja książki tajemniczej autorki/autora – występującej/występującego pod pseudonimem Eleny Ferrante. Okazał się strzałem w dziesiątkę, poruszającym większość wątków znajdujących się w powieści oraz oddających jej klimat. Dwie Włoszki, zaprzyjaźniają się w pierwszej klasie szkoły podstawowej, a ich przyjaźń trwa przez następne 60 lat. Obraz epoki.

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,7

Pohamuj entuzjazm

tytuł oryginalny: Curb Your Enthusiasm
ilość sezonów: 10
długość odcinka: ok. 36 min

To historia neurotycznego i egocentrycznego producenta filmowego, którego spotykają różne, niecodzienne sytuacje. Larry David gra tu samego siebie, co jest wyraźnym objawem dystansu do samego siebie. Larry lubi swoje własne towarzystwo, jednak żyje wśród ludzi, o których sądzi, że ciągle czegoś od niego chcą. Serial jest pełen humoru i nadaje się doskonale na jego poprawę.

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,7

Złote życie

tytuł oryginalny: Aranyélet
ilość sezonów: 3
długość odcinka: ok. 50 min

Oglądaliście kiedyś jakiś węgierski serial? Bo ja mam męża hungarystę i muszę:) Ale jakbyście mieli obejrzeć jeden – to właśnie tę pozycję polecam. Serial łączy ze sobą dramaty rodzinne i ciemne interesy. Rodzina Miklósi pragnie osiągnąć awans społeczny i należeć do klasy wyższej. Wszyscy bohaterowie to złożone, dobrze zarysowane postacie, które nadają całości realizmu. Jako że to węgierska produkcja, osadzona w tamtejszych realiach, a więc w dużej mierze i naszych. Są tu retrospekcje z czasów socjalizmu, które mogą przypomnieć wielu z nas, jak to wyglądało.

Można obejrzeć TUTAJ

tu ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,3

Sprawa idealna

tytuł oryginalny: The Good Fight
ilość sezonów: 6
długość odcinka: ok. 42 min

Jeśli oglądaliście „Żonę Idealną”, to znacie już Dianę Lockhard, współwłaścicielkę i partnerkę we wziętej kancelarii prawnej. Tym razem zatrudnia ona swoją chrześnicę i w wyniku zbiegu niefortunnych okoliczności traci wszystkie pieniądze. Zmuszona jest szukać alternatywnego zajęcia i zatrudnia się w kancelarii prowadzonej przez afroamerykańskich prawników. Twórcy nie szanują Donalda Trumpa i to pokazują. Jeśli chodzi o 5 sezon – dajcie mu szansę! po 1-2 odcinkach się rozkręca!

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


Najlepsze seriale HBO Max

Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,2

Obsesja Eve

tytuł oryginalny: Killing Eve
ilość sezonów: 4
długość odcinka: ok. 43 min

Eve to agentka wywiadu, która zafascynowana jest tajemniczą zabójczynią. Wyrusza za nią w pościg. Villanelle jest psychopatką i morderczynią, wykonującą morderstwa na zlecenie. Kto jej zleca te zabójstwa, nie zdradzę Wam, ale to właśnie jej postać jest niezwykle fascynująca. To maszyna do zabijania, nieprzewidywalna, potwornie niebezpieczna, która wygląda jak śliczna i krucha dziewczyna z sąsiedztwa. Poznajcie mentalność psychopatki. Czy i Eve nią jest?

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,8

Paragraf 22

tytuł oryginalny: Catch-22
ilość sezonów: 1
długość odcinka: ok. 42 min

Na liście numer 22 to musi być Paragraf 22:) Kto czytał książkę – tego nie muszę zachęcać. Kogo muszę zachęcać – genialne świadectwo absurdów wojny. Klimat butikowo oddany – czułam się jakbym tam była. Do tego George Clooney… w podwójnej roli – aktor ale i współreżyser.

a tu ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb – 6,5

Avenue 5

tytuł oryginalny: Avenue 5
ilość sezonów: 2
długość odcinka: ok. 28 min

Dla takich fanów science-fiction jak mój mąż – ubaw po pachy. Klimaty kosmiczne, humor rodem z korpo. Jak się pokusicie to zrozumiecie dlaczego piszę w „roli” kapitana Hugh Laurie. I jego i twórców Avenue 5 podziwiam za dystans do siebie. Dobra dawka humoru.

Można obejrzeć TUTAJ

a ty ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,3

Rok za rokiem

tytuł oryginalny: Years and Years 
ilość sezonów: 1
długość odcinka: ok. 57 min

Listę moich najlepszych seriali na HBO Max zamyka serial – Rok za rokiem. Komu się podobał Black Mirror, ten z przyjemnością zanurzy się w losy i perypetie przeciętnej rodziny z Manchesteru. Jest to wizja przyszłości ale tej najbliższej. Pokrywa może 15 lat a zaczyna się w 2019… Muszę przyznać – choć w swoich wizjach są bardzo odważni – to jednak nie mieli szans – przygód jakie nas dotąd spotkały w 2020 nie przewidzieli:)

a tu ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,3

Ramy

tytuł oryginalny: Ramy
ilość sezonów: 2
długość odcinka: ok. 26 min

Absolutny sztos. Krótkie odcinki sprawiły że bawił nas tylko kilka dni. 2 sezony przeleciały stanowczo za szybko! Ramy to pierwsze pokolenie – urodzony w USA, dziecko egipskich imigrantów. Dystans i lustro ironii z jaką twórcy podchodzą nawet takich tabu o jakich istnieniu nawet nam się nie śniło – sprawia, że to naprawdę pierwszoligowa rozrywka. Do tego ta nutka abstrakcji w wymyślaniu fabuły. Gdybym znała ten serial w momencie kiedy powstawał ten wpis – to byłby numer 1!

Można obejrzeć TUTAJ

a tu ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,9

Witamy na odludziu

tytuł oryginalny: Welcome to Utmark
ilość sezonów: 1
długość odcinka: 44 min.

To czarna komedia o ludziach północy, żyjących wśród pięknej, a jednocześnie niebezpiecznej przyrody. Alaska podciągnięta duchem „Fargo” to klimat tego serialu. Jego niewątpliwą zaletą są świetnie zarysowane postacie oraz zdjęcia pięknej przyrody. A fabuła opiera się na relacjach pomiędzy ludźmi tej wyjątkowej krainy.

serial dostępny na HBO Max – a tu ZWIASTUN

A jak szukacie tysięcy godzin filmów za 49 zł rocznie to może zobaczcie jakie super seriale i filmy można obejrzeć na Amazon Prime Video

A tu łapcie nasze rekomendacje – Najlepsze seriale 2023

Tu znajdziecie – nasze Najlepsze filmy 2022. Tu łapcie świeżutki SkyShowtime TOP 20 z naszymi polecajkami a tu Disney dla dzieci

A tu najnowszy wpis Serial – co oglądać?

A inspiracje dla dzieciaków znajdziecie we wpisie Najlepsze bajki HBO Max

A tu macie szerszy wpis pt. Edukacyjne bajki dla dzieci

Dla całej rodziny natomiast filmy znajdziecie we wpisie: Filmy familijne a tu Filmy dla dzieci

a tu Filmy świąteczne – 30 propozycji

Komentarze

  Podziwiam, że przy dwójce dzieci znajdujesz czas na te wszystkie seriale;) Ja nie lubię seriali, wolę filmy. Rzeczywiście w towarzystwie często czuję się przezcto jak outsider, nie jestem na czasie. Jedynie Seks w wielkim mieście kojarzę.

  Wszystkie wielbie. Genialna Przyjaciółka ma sezon 2, przeczytałam ze Wielkie kłamstewka maja 3 sezony i serce mi przyspieszyło ze na zbliżajacym urlopie bedzie na wieczory jak znalazł, niestety nie, nadal sa tylko 2 sezony ?

  Oglądałam tylko dwa z tych seriali: Watahę i Czarnobyl i bardzo polecam, bo są naprawdę świetne, a w szczególności Czarnobyl.

  Zabrakło mi tu jednego z klasyków HBO, pewnie jeszcze nie widziałaś, bo na pewno trafiłby na listę. Polecam „Rzym”. Jeden z lepszych seriali, jakie widziałem… Pozdrawiam…

  Rodzina Soprano i Rzym powinny zając pierwsze miejsce. Ranking bez tych seriali jest dziwny i ubogi. Byłem zaskoczony, że ich tutaj nie ma.

  Primo – w tytule posta jest napisane uwaga cytuję: “mój subiektywny ranking top”:)
  tak samo jak w poście o netflixie nie pisaliśmy nie wiem o breaking bad który i tak wszyscy znają – tak i tu nie ma np Rodziny Soprano:) konwencja jest taka żeby inspirować mniej lub średnio znanymi tytułami. Ale zaintrygowaliście tym Rzymem. Musimy obejrzeć:) dzięki!

  Mi szkoda czasu na tv, a juz na pewno na HBO czy Netflix. Nie rozumiem jak ‘świadomy” polski rodzic może ich wspierać. Dlaczego? M.in. przez propagande jaką sieją np. jeśli chodzi o Polskę.
  Do tego wybory. Bo tak, to wszystko się łaczy. Mój kandydt nie wszedł. Niestety 🙁 Jednak zagłosuje i na pewno nie bedzie to ten, który uczestniczy wspotkaniach grupy, klubu Bilderberg, w którym mało który Polak uczestniczy, a jednak… 🙁
  Nie kupuje rzeczy Fisher Price czy P&G itd. NIE wspieram tego co robią, do czego prowadzą.
  Ale kto jak woli. 🙂
  Wolimy np. dokumentyjeśli już mamy cos oglądać, cos co nas czegoś uczy, coś daje.

  Pozdrawiam

  Ja bardzo polecam ” Pępek świata” perypetie biednej amerykańskiej rodziny i ich sposób na radzenie sobie z zawiłą rzeczywistością, Można uśmiać się do łez i przy tym przypomnieć, co w życiu jest najważniejsze👍

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link